Druhý augustový deň sa bude bratislavský klub Majestic otriasať pod drsnými tónmi muzikantov z Fínska. Štvorica HIM na čele s príťažlivým Ville Valom predstaví to najlepšie, čo vytvorila počas svojej 24-ročnej existencie. Nebudú chýbať ani piesne z posledného albumu Tears on Tape (2013).

HIM je rocková kapela z Helsiniek založená v roku 1991. Názov HIM je skratkou „his infernal majesty.“ Termín je prevzatý zo satanistickej biblie Antona LaVeya, ale tak isto ovplyvnený skladbou metalovej kapely Deicide.  Zostavu v súčasnosti tvoria členovia: Ville Vallo (spev), Mikko Lindström (gitara), Mikko Paananen (basgitara) a Janne Puurtinen (klávesy).
HIM má na konte 8 štúdioviek. V roku 2006 boli v Amerike prvou fínskou kapelou, ktorá predala viac ako 500 tisíc kusov album. Päť ich štúdioviek sa stalo platinovými. Vo Fínsku sa druhý album Razorblade Romance stal dvojnásobne platinový, v Nemecku získal platinu jeden krát. Niet sa čo diviť takému úspechu, pretože z neho pochádzajú vypaľovačky ako Join Me in Death, Gone wIth the Sin, Right Here in My Arms alebo Poison Girl.  

Nenechajte si ujsť jedinečnú kapelu HIM 2. augusta 2015 v MMC klube v Bratislave! Predpredaj vstupeniek je k dispozícii v sieti Ticketportal.

zdroj: facebook livemusic  wikipedia