Je to naozaj nepríjemný pocit. Ženy by sa nemali báť. Nemôžme si pripúšťať, že by sa nám malo niečo stať. Kto by nám to predsa spravil. Ale ono sa to stáva...(Áno, reč je o znásilnení).

Človek si už ani na večernej romantickej prechádzke nemôže byť ničím istý. Hlavne v mestách sa to často hemží či už opilcami alebo aj triezvymi psychopatmin a táto série fotografií má znázorniť, čo všetko vláčia ženy so sebou na obranu pred takým prípadným psychopatom.

Nožíky, slzné spreje, boxery či dobre naštelované kľúče medzi prstami .. ako sa hovorí z núdze cnosť a istota je gulomet. Aj keď nikdy nevieš, či pri prípadnom prepadnutí stihneš "zbraň" vytiahnuť z kabelky. Preto, keď už máš zlý pocit, je najlepšie obranný predmet držať nachystaný v ruke.

Mladá 22 - ročná fotografka Taylor Yocom sa rozhodla nafotiť sériu fotografií s názvom "Guarded" (Strážená). Táto čiernobiela séria fotografií zobrazuje skutočnosť, že študentky na svojich kľúčoch namiesto rôznych rozkošných príveskov nosia rôzne premety na obranu. Fotografka chce tak týmto poukázať na skutočnosť, že v dnešnej dobe sa doslova očakáva, aby boli ženy stále v pozore a musia sa neustále zaoberať tým, že by im večer po ceste domov mohol niekto ublížiť. Je to normálne?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroje: elitedaily