Úplne nový druh písma založený na Einstainovom rukopise, ťa možno nespraví úplne najmúdrejším, ale umožní ti, aby dokumenty vyzerali ako písané jedným z najpopulárnejších géniusov na svete. A to je niečo, čo vyzerá byť prosbou mnohých ľudí. Kampaň Kickstarter prináša písmo na svetlo sveta. Písmo prekročilo cieľ  $15,000 (okolo 13367eur) a ešte mesiac ostáva.

Táto fotka zobrazuje originálny rukopis Einstaina.

Písmo je vyrobené fyzičkou Elizabeth Waterhouse a typografom Harald Geisler, ktorý viedol  úspešnú kampaň Kickstarter v roku 2013, ktorá vymyslela písmo, ktoré napodobňuje rukopis Sigmunda Freuda. Kampaň vymyslela Freudov rukopis na jar minulého roka a cena narástla na  viac než $25,000 (okolo 22279eur).

Čo robí Geislerové písmo tak pútavým je, že vypracuje 4 verzie každého znaku.  Hovorí, že písmo je viac reálne než iné z "rukopisových písiem", ktoré sú zvyčajne dostupné v textových programoch. 

“Hoci typografia technicky postupovala z ručného písania do kníhtlače v 15-tom storočí , sortiment rukopisového písma nie je dnes k dostaniu, a tak skutočne vyzerá ako géniusov rukopis.” Geisler povedal. “Ak sa pozriete pozorne, tak napísané písmená sa opakujú bez zmeny– nič nie je ako skutočné umenie písané perom alebo ceruzkou.”

Teraz keď kampaň dosiahla cieľ , tak by písmo malo byť k dostaniu ešte tenro rok. Vhodné je, že v roku 2015 je sté výročie Einsteinovehého prvého objavenia všeobecnej teórie relativity. 

zdroj: yahoo.com/tech