Táto udalosť, ktorá sa od roku 2010 koná každoročne v Chicagu je určená pre nadšencov komiksov a komiksových hrdinov, pop culture, grafických noviel, anime, manga, video hier či filmov a seriálov. Na tejto udalosti sa každý stane niekým iným, niekým, koho obdivuje a tí, ktorí na sebe kostým nemajú sa zasa môžu prísť "v civile" pokochať svojími hrdinami.

Táto udalosť so svojím skráteným názvom C2E2 sa konala po prvý krát 16. až 18. apríla 2010 s odhadovanou účasťou 20 - 30 tisíc návštevníkov. Udalosti sa zúčastnili profesionálni aj amatérski komiksoví výtvarníci a bolo tu aj množstvo stánkov s najväčšími a najslávnejšími komiksovými vydavateľmi. Táto udalosť tiež ponúka aukcie slávnych rekvizít z filmov ako napríklad Iron Man.

Druhý krát sa C2E2 konala 18. - 20. marca 2011 a jej hosťom bol napríklad aj herec, ktorý stvárnil Thora - Chris Hemsworth. Tretia udalosť Chicago comic and entertainment Expo bola 13. - 15. apríla 2012 a zúčastnilo sa na nej vyše 41 tisíc účastníkov a na tej štvrtej, ktorá sa konala koncom apríla 2013 bolo až viac ako 53 tisíc účastníkov. V nasledujúcom roku 2014 sa C2E2 konala 24. - 26. apríla, popularita udalosti bola ešte väčšia a jej hosťom bol okrem iných napríklad aj Stan Lee - americký autor mnohých komiksov (Hulk, Spider Man, Fantastic Four, X-man, Iron Man, Daredevil, ...)

Ako to vyzeralo na tohtoročnej udalosti C2E2?

 

 

 

 

 

Zdroje: wiki, youtube