Oddelenie „Q“ má na starosti niekoľko desiatok nevyriešených prípadov, jeho šéf Carl Mørck sa rozhodne vyriešiť kauzu spred dvadsiatich rokov. Ide o vraždu dvojčiat Thomasa a Marie Jongersonových. Carl spolu s Assadom a novou členkou tímu Rose sa snažia nájsť dievča, ktoré by im mohlo ponúknuť indície. Tá však záhadne zmizla. Kriminalisti zistia, že nie sú jediní, ktorí sa ju snažili nájsť. Stopy ich napokon zavedú do spoločnosti bývalej študentskej smotánky. Odhalenie vraha by mohlo strhnúť masku vyššej vrstvy dánskej spoločnosti.

Krimi triler Zabijaci je sfilmovaný podľa literárnej predlohy Jussi Adler-Olsen pod režisérskou taktovkou Mikkela Nørgaarda. Jedná sa o film z dielne dánskej produkcie. Zaujímavosťou je, že koncom roka sa Zabijaci stali snímkou s najvyšším rozpočtom v Dánsku, ktorý sa vyšplhal na 66 miliónov. Pre herečku Johanne Louise Schmidt je to filmový debut. Filmová premiéra na Slovensku štartuje 14. mája.

Film Zabijaci je voľným pokračovaním prvého dielu Žena v klietke z roku 2013. V ňom sme opäť videli komisára Carla  Mørcka, ktorý je po smrti kolegov preložený na oddelenie "Q." Tvrdohlavý komisár sa vrhá do prípadu nevyriešenej vraždy populárnej političky Marete Lynggaardovej. Jediným svedkom jej zmiznutia na trajekte je jej duševne chorý brat. Prípad uzavreli ako samovraždu. Kriminalisti sa na vlastnú päsť vydávajú po stopách vraha, ktorý sa skrýva v prominentných radoch Škandinávie.

zdroj: imdb wikimovies fantasticfest blogs.angloinfo csfd