"Puppy" room vznikla pre vystresovaných študentov 7. mája na Univerzite Lancashire vďaka kampani študentskej únie SOS (Stressed Out Students). V spolupráci s charitatívnou organizáciou pre psíkov Guide Dogs, na ktorú si našli čas a prispeli jednou librou, sa podarilo vytvoriť pre nich ich vlastné "chill out" miestečko na odreagovanie.

Tieto šteniatku budú trénované ako vodiace psy a preto je aj pre nich len pozitívnym javom, že sú stále pri ľuďoch a poskytujú takúto krásnu psychickú podporu.

 

Zápis do miestnosti so psíkmi.

 

 

Vytvorenie tejto miestnosti bolo inšpirované aj japonskou štúdiou, ktorá dokazuje, že ľudia dosahujú lepšie výkony a to aj napríklad v testoch na Univerzite, ak predtým trávia čas so zvieratami - so psíkmi či mačkami, najmä s malými šteniatkami a mačiatkami.

 

 

Ako sa Vám páči tento nápad? Podľa mňa je úplne dokonalý a ujal by sa na viacerých školách. Takáto miestnosť by určite pozitívne naladila aj našich študentov a aspoň na chvíľu ich zbavila ustavičného myslenia na prichádzajúce škúškové obdobie, počet strán, ktoré musia ešete napísať do seminárnej práce či to nekonečno informácií, ktoré musia natlačiť do hláv.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroje: bp, youtube