Piata štúdiovka kapely Lavagance nesie názov Halfway To The Grave a je zároveň aj prvým albumom, ktorý muzikanti nahrali po šiestich rokoch. Výpadok od posledného vydaného albumu I Like This Temper (2009), Lavagance riešili vydávaním úspešných singlov Gabriel (2013) a Princess of Light (2014). Nový počin Halfway To The Grave má zobraziť zozbierané skúsenosti a zrelšiu tvár kapely. Materiál sa nahrával v domácom štúdiu Lavagance pod dohľadom frontmana Mareka Rakovického. Album vychádza 28. mája pod hlavičkou Slnko Records. Uvidíme, ako príjmu ho príjmu poslucháči.
Aktuálnejšia je informácia, že kapela v týchto dňoch vypustila do sveta videoklip Make Me Smile. Singel vznikal v Chicagu, zábery boli natočené v Moskve a Lavagance ho pokrstili v Prahe. Internacionálny charakter Make Me Smile pozdvihol úroveň novej štúdiovky, pretože s prepracovaným zvukom a svojou jedinečnosťou bol zvolený ako titulná skladba Halfway To The Grave. Klip Make Me Smile točil dvorný režisér kapely Braňo Špaček. Nakoniec, veď finálnu podobu natočenú v Moskve s bežnými obyvateľmi Ruska, si môžete pozrieť. Ešte doplníme, že o R´n´B vokál v skladbe sa postaral Daniel Kapitan. Spevák z Prešporských junákov spieva ešte v jednej piesni na albume. Skupina Lavagance je ním taká unesená, že spoluprácu s ním plánuje aj naďalej.

Lavagance vystúpia cez leto na festivaloch. 4. júla uskutočnia koncert na Prievidza Summer fest, 17. júla na Pome Rudava festival a 14. augusta sa objavia na slávnostiach Starého města pod Landštejnem. Na jeseň plánujú členovia Lavagance koncertnú šnúru.

zdroj: facebook banger lavagance