Milli Vanilli urobili víchor v hudobnej brandži, keď na prelome rokov zažili svoju najväčšiu slávu. Postaral sa o to ich debut Girl You Know It´s True (1989), z ktorého rovnomenná skladba brázdila hitparády po celom svete. Milli Vanilli tvorili Afroameričania nemeckého pôvodu Fab Moravan a Rob Pilatus. Interpreti museli vrátiť ocenenie Grammy v roku 1990 za svoj album, pretože novinár Chuck Phillips odhalil, že dvojica naozaj nenaspievala svoje skladby. Po celosvetovom škandály sa Milli Vanilli nehanbili v roku 1998 ohlásiť návrat na scénu. Rob Pilatus však zomrel predtým, než stihli vydať nový album.
Fab Moravan strávil nasledujúce roky ako nezávislý hudobník a verejný rozprávač, popri tom rozvíjal svoje hudobné zručnosti. Niekoľko krát sa pokúšal o návrat na hudobnú scénu, aby znova zažil, ako chutí celosvetová popularita. Doteraz sa mu to nepodarilo. Premení sa mu sen na skutočnosť?
V lete totiž Fab Moravan s Johnom Davisom vydávajú štúdiovku Face Meets Voice: A True Milli Vanilli Experience. Je ironické, že John Davis bol jeden zo skutočných spevákov Milli Vanilli, ktorý sa postaral o slávu dvojice Moravan a Pilatus. Davis uviedol, že Fab Moravan vie skutočne spievať na výbornú. Ako príjmu poslucháči nový počin sa dozvieme zanedlho.

zdroj: theguardian  wikipedia