1. Dobré vzťahy sú investícia. Mať solídne vzťahy s ľuďmi naokolo nikdy neoľutujete. Nevravím, že máte vždy každému vyhovieť, to nie - ale zachovať sa férovo, voči vám samým a ostatným vám len pomôže. Napríklad si nebudete musieť nikdy nič vyčítať.

2. Rodina a blízky okruh dobrých priateľov je priorita. Šťastie je naozajstné, len ak je zdielané.

3. Urobte si vo veciach jasno - čo v živote chcete a čo nie. Ak sa vo vašom živote momentálne objavuje veľa vecí, ktoré sa vám nepáčia, zbavujte sa ich čím skôr. Šťastie a úspech je výsledok neustálej práce. Nie je to len zhoda náhod.

4. Prestaňte sa vyhovárať. Život ubieha rýchlo a ak odložíte robenie toho, čo vás naozaj napĺňa o ďalší polrok je dosť pravdepodobné, že sa ani nenazdáte a ubehnú 2 roky a vy sa budete cítiť len horšie.

5. Nebojte sa "neúspechu". Neúspech neexistuje. Buď sa vám niečo podarí alebo sa z niečoho ponaučíte do budúcna. Zo života nikto nevyjde ako víťaz alebo porazaný. Sme tu na to, aby sme naplnili náš potenciál a zažili, to po čom túžime.

6. Prestaňte tráviť toľko času zbytočným klikaním na facebook a podobné sociálne siete. Prestaňte žiť vo virtuálnom svete a vezmite svoj život do vlastných rúk.

7. Začnite malými cieľmi. Každý deň si povedzte, že niečo dokážete. To vo vás vyvolá veľkú energiu a prúd sebadôvery.

8. Nikdy sa neprestaňte vzdelávať. Pozor - pozeranie konšpiračných videí na youtube nie je vzdelávanie. Začnite sa učiť jazyk, začnite čítať knihy a kvalitné časopisy. Prihláste sa na kurz jogy či hocčoho iného.

9. Zmena a motivácia je hlavná tá vnútorná. Ak máte problém s dodržiavaním vašich predsavzatí, skúste nájsť v sebe ten problém, prečo to tak asi je. A vyriešte ho. Riešte problémy, neodkladajte ich. 

10. Fyzická aktivita je dôležitá pre telo i pre ducha. Vyberte si však niečo, čo vás baví a snažte sa z toho spraviť skôr zábavu, ako povinnosť.

Na ďalších 10 rád sa môžte tešiť už čoskoro. Prajem vám veľa úspechov do naplňania nových predsavzatí.

:)