A niektoré z nich predstavujú aj významné historické, kultúrne a archeologické nálezy.

 

Levie mesto v jazere Quiandao, Čína

Toto mesto bolo nazvané ako "levie", pretože sa za ním týči 5 veľkých levích kopcov. Pochované pod vodou je už viac ako 53 rokov a založené bolo pred asi 1300 rokmi. Zaplavané bolo pričinením človeka, keď sa v oblasti stavala priehrada. Mnohí turisti tomuto mestu, ktoré spí v hĺbke 26 až 40 metrov dávajú prívlastok aj čínska Atlantída.

 

Kleopatrin palác, Alexandria, Egypt

Kleopatrin palác bol v Alexandrii objavený až 1600 rokov po tom, ako zmizol. Zaplavený bol následkom zemetrasení a tsunami niekoľko storočí po smrti Kleopatry. Palác je rozptýlený v kalných vodách v hĺbke asi 10m.

 

Port Royal, Jamajka

Port Royal bolo kedysi známe ako "Najhriešnejšie mesto na Zemi" vďaka životnému štýlu, ktorý sa tu viedol - prostitútky, alkohol, pirátstvo. Mesto bolo však v roku 1962 zasiahnuté zemetrasením a následným zaplavením, čo mnohí považovali za trest od vyšších síl pre toto mesto hriechu.

 

Baiae, Neapolský záliv, Taliansko

Baiae bol domovský prístav pre západné flotily v starovekom Ríme. Okrem toho to bolo aj módne a luxusné letovisko pre bohatých a ponúkalo hedonistické pokušenie. S históriou mesta sa spája aj veľa korupcie, škandálov či vláda cisára Caligulu, ktorý panoval Rímskej ríši v rokoch 37 - 41 nášho letopočtu.

 

Dwarka, India

Dwarka bola objavená v roku 2000. Podľa dávnej histórie lord Krishna založil mesto, ktoré bolo následne zaplavené vodou. Mesto, ktoré mal dať postaviť pozostávalo zo 70 000 palácov, ktoré boli zo zlata a striebra. Tie však mali byť po jeho smrti potopené do vody. Ruiny mesta Dwarka sa nachádzajú asi 40 metrov pod hladinou vody a poukazujú na globálnu existenciu starovekej civilizácie.

 

Jonaguni-Jima(ove) pyramídy, Japonsko

Toto podvodné mesto bolo objavené v roku 1980 a okrem iného tu bol nájdený štadión, hrad či 5 chrámov. Obrovské štruktúry vyzerajú ako pyramídy a nachádzajú sa tu aj siete ciest a pôvodne vodných kanálov. Podľa dohadov by toto mesto malo mať viac ako 10 000 rokov.

 

 

 

 

 

 

 

Zdroje: u-f