Formácia Muse zverejnila pred nedávnom textové video s nahotinkami s titulnou skladbou Dead Inside. K  spomínanej skladbe natočili britskí muzikanti poriadny videoklip. Presnejšie sa o to postaral ostrieľaný režisér Robert Hales, ktorý sa môže pochváliť desiatkami klipov pre špičky hudobného priemyslu. Nájdeme medzi nimi napríklad Avril Lavigne, Nine Inch Nails, Miley Cyrus, či Stereophonics.
Aj tento krát členovia Muse zostali verní kultu tela. Vo vizuálnom spracovaní Dead Inside uvidíme tanečníkov a nejedná o žiadnych zelenáčov. Kathryn McCormick je zvučné meno tanečného parketu a jej partnerom sa stal Will Wingfield, ktorý je jedným z finalistov tanečnej súťaže So You Think You Can Dance. Kapela i tanečníci s čiernymi šošovkami majú na sebe množstvo kriedového prachu, čo umocňuje ponurosť videoklipu a nakoniec i samotné posolstvo piesne. Matthew Bellamy sa priznal, že k tvorbe skladby Dead Inside ho inšpirovalo odlúčenie od herečky Kate Hudson. Frontman uviedol, že keď sa skončí vzťah, človek sa stáva vo vnútri mŕtvym. Čo hovoríte na finálne spracovanie Dead Inside?

Už sa to nezadržateľne blíži! Nová štúdiovka kapely Muse s názvom Drones bude onedlho na pultoch predajní, konkrétne 8. júna. Matthew Bellamy začal komponovať skladby už v roku 2013 počas turné s kapelou Muse. Drones je momentálne k dispozícii v digitálnej forme, ale kapela album vydá aj na CD, DVD a vinyle.

zdroj: gigwise rollingstone