Filmy

V tomto roku očakávame na zlatom plátne veľmi veľa noviniek. Medzi veľmi očakávané určite patrí pokračovanie série Fast & Furious ( Rýchlo a zbesilo ), ktorého očakávanú premiéru posilnila aj tragická smrť jedného z hlavných predstaviteľov Paula Walkera. Takisto je napríklad veľmi očakávaným filmom tohto roka Fifty shades of grey ( 50 odtieňov sivej ) , ktorého sa už aj čoskoro dočkáme, ako napríklad aj pokračovania úspešného „hrdinského“ trháku Avangers 2.

 

50 odtieňov sivej

Mnohí, ktorí čítali knihu si na ňu nedajú dopustiť. Kniha Vás pohltí už od prvej strany a zvyknú ju nazývať aj „pornom na čítanie“ . Po pozretí  zopár strán a traileru na film sa priznám, že sa ani nečudujem. Je to príbeh mladej študentky Anastasie a multimilionára Christiana Greya. Keď sa mladá študentka literatúry vydáva na pohovor s Christianom, nemá ani len potuchy o tom, že sa stretne s mužom, ktorý jej obráti život na ruby a zmení aj hodnoty. Christian je múdry a pohľadný muž, ktorý ale skrýva aj tajomstvá. Mladá naivná a nevinná Anastasia ním ale aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína byť úplne posadnutá. Na druhej strane si ale aj Christian uvedomuje, že nie je voči kráse a šarmu mladej študentky úplne imúnny.

Očakávaná premiéra: 13.2.2015

 

 

Rýchlo a zbesilo 7

Minulý diel, sme mali možnosť vidieť koniec ako z rozprávky, kde si Dominic Toretto  ( Vin Diesel ) a Oconer ( Paul Walker ) užívajú na pláži bezstarostný život a myslia si, že život plný divokých naháňačiek môžu hodiť za hlavu a plnými dúškami si užívať ten normálny. Zrazu sa ozýva Ian Shawn ( Jason Statham ), starší brat Owena, ktorého v minulom diele nechal Dominic na pospas smrti. Dominic sa dozvedá, že nehoda jeho kamaráta Hana nebola nehoda a na rade je aj zbytok jeho „rodiny“ . Vydáva sa s Oconerom a s agentom Hobbsom ( Dwayne Johnson ) na ďalšie divoké dobrodruźstvo.

Očakávaná premiéra: 2.4.2015

 

 

Avengers 2

 

Chuťovka pre milovníkov Marvell komixov. Superhrdinovia ako Iron Man, Hulk, Capitain America, boh Thor a ich partia sa opäť dostávaj do boja. Tento krát proti mocnému Ultronovi. Už prvý diel bola nádielka slušnej akcie, efektov a záberov. Tak ako aj prvý diel aj druhý bude k videniu v 3D aj HFR ( High Frame Rate ) 3D, ktorý slubuje už po jednotke veľmi kvalitný zážitok.

Očakávaná premiéra: 30.4.2015

 

 

Hudba

Určite sú pre mnohých ľudí aj očakávanejšie albumy z radov rádia, ako sú chuťovky podobné hudbe do ktorej sa dá minimálne len triasť ako epileptik, vlniť sa jemnými pohybmi, bujačiť na párty, alebo prinajhoršom plakať a opúšťať sa. Ale veď každý máme radi niečo iné a držím palce aj takýmto interpretom a ich fanúšikom. Avšak medzi moje top najočakávanejšie albumy patria dva albumy legiend z trocha iného súdka.

 

System of a Down

Najočakávanejší album pre mňa osobne je určite album System of a Down. Večne pohádaný členovia kapely, sa asi konečne dohodli a našli spoločnú reč a dohodli sa, že urobia album, alebo by sa im možno zišli jednoducho peniažky a stavili na tú najlepšiu cestu. Uvidíme, názor si každý spraví svoj. Mňa hlavne zaujíma, či sa vrátia ku svojmu „toxickému“ koreňu, alebo sa nebodaj nechajú nakecať od Serja na jeho jazzové a sentimentálne nálady. Nechajme sa prekvapiť.

 

Black Sabath

Táto obrovská legenda, ohlásila nový album a sľubujú, návrat albumu 13 a poriadnu dávku muziky. Akékoľvek pokračovanie tohto albumu 13 bude určite horúcim kandidátom na jeden z najlepších albumov ro(c)ka.

 

 

Móda roku 2015

Čo sa týka tohto odvetvia, je ťažké sa baviť o novinkách, keďže v týchto radoch sú novinky, takmer každým dňom, respektíve minimálne každé ročné obdobie. Každý rok má určenú svoju TOP farbu, ktorou napríklad bola pre rok 2014 jasne fialová. „Swageri“ sa nechali počuť, že pre rok 2015 bude touto TOP farbou žltá. Čo sa týka kombinácii farieb, vraj vyhráva modrá s bielou ( 2014 – čierna s bielou ), čo sa týka akýchkoľvek klikihákov na veciach, tak to vraj budú kocečky a výrazné pásiky. Takže rýchlo si poďme všetci obliecť modro – biele veci s pásikmi a kockami. I keď sa pozastavujem nad tým, prečo je potom žltá top farbou, ale v top kobinácii sa nenachádza. Móda je divná.

 

Hry 2015

 

Poteším troška aj hráčsku skupinu čitateľov. Ja osobne očakávam 4 tituly s hodnotou pre mňa. Určite EA nezabudne na „pokračovanie“ nesmrteľnej NHL – ky , ktorá je jedným z mojich očakávaných titulov, ale to už je taká rarita a stereotyp, že v podstate to ani neočakávam zároveň. Ďalším titulom je jednoznačne Assasins Creed : Victory, ktorému snáď po „super“ optimalizácii Unity na PC, dopraje pán boh oveľa lepšiu.

 

Ďalším titulom, ktorý by som Vám doporučil, je jednoznačne aj Witcher 3 : Wild Hunt. Tí, ktorí hrali jednotku, alebo dvojku, vedia o čom vravím. Jedna z najlepších hier, aké som hral v tomto odvetví hier. Posledným titulom, ktorý podporím kúpou a ktorému doprajem nech sa roztočí v mojej mechanike bude Battlefield : Hardline. I keď posledné 2 tituly neboli dotiahnuté dokonca, kvôli tlačeniu EA na DICE, ktorí sa vďaka tomuto nátlaku rozhodli dať „Battlu“ pauzu, podporím a očakávam tento titul. Už len z toho dôvodu, že ho vyvíjala nová skupina ľudí. Single player, môže sľubovať zaujímavú porciu akcie, v ktorej budú medzi sebou bojovať policajti a zločinci. A tu nastáva podľa mňa problém v multiplayeri. „Singláča“ v tejto kombinácii poznáme a môže byť vydarený, ale predstavte si Battlefield multiplayer bez vojenských áut, lietadiel a techniky. No, nechajme sa prekvapiť.