Pokiaľ si myslíte že naše slovenské festivaly typu Uprising, TopFest, či Pohoda, ktoré hostia od 30 000 do 100 000 ľudí sú niečo veľké, tak ste na omyle! Dokonca Vás sklameme aj ak ste boli na NovaRocku v Rakúsku alebo na Szigete v Maďarsku. Nahliadnite s nami aspoň formou videí do tých najväčších akcií, na aké sa dalo na tejto planéte dostať! 

5. The Rolling Stones - Rio de Janeiro (2006)

The Rolling Stones je anglická rokenrolová kapela na čele so spevákom Mickom Jaggerom. Vznikla v Londýne roku 1962. Kapela sa najviac preslávila začiatkom 60. rokov ako protipól The Beatles. Jadro tejto briskej skupiny predstavujú Mick Jagger (spev) a Keith Richards (gitara, spev), ktorí po rôznych zmenách v obsadení skupiny pôsobia v Rolling Stones dodnes. Na ich koncerte na Copacabana beach v Riu de Janeiro sa stretlo až 1 500 000 ľudí! Pozrite si zábery, vzadu by sa stáť naozaj neoplatilo. 

 

4. Paul van Dyk, Armin van Buuren - Dortmund (2008)

Armin van Buuren je holandský DJ a producent, hrajúci a tvoriaci hudobný štýl – trance. Paul van Dyk  je nemecký trance DJ, remixer a hudobný producent. Títo dvaja partymani sa streti v roku 2008 na jednom pódiu, kde odpálili riadnu party! 1 600 000 ľudí je počet, ktorý hovorí sám za seba. veď sa pozrite ako to tam vyzeralo! 

 

3. AC/DC, Pantera, Metallica - Moskva (1991) - Monsters of rock

Tieto svetové rockovo/metalové legendy sa stretli v roku 1991 v Moskve, aby tam odpálili atómový útok tvrdých gitarových riffov pre takmer 2 000 000 ľudí. Viete si predstaviť aký ošiaľ spôdobili americké kapely v Rusku na svojom prvom vystúpení po páde železnej opony! Všetkým fanúšikom sa splnil odveký sen, tak sa pozrite koľko ich tam bolo! Všimnite si niektorých vojakov, ktorí tam mali pôsobiť ako SBS, no zvolili radšej zábavu a stage-diving! :) 

2. Genesis - Rím (2007)

Genesis je britská hudobná skupina hrajúca progresívny rock, ktorá bola sformovaná v roku 1967, keď zakladajúci členovia Peter Gabriel, Mike Rutherford, John Mayhew a Tony Banks boli ešte študenti na Charterhouse School. V roku 1970 tragicky zahynul (utopil sa) Mayhew a na miesto hráča na bicie v skupine prišiel Phil Collins. Pred pár rokmi na nich prišli 2 000 000 ľudí do Ríma, to je náklad, čo? 

1. Jean Michel Jarre - Paríž (1990) a Moskva (1997)

2 500 000 ľudí prišlo na jeho koncert do Paríža na začiatku 90tych rokov! No o 7 rokov neskôr priślo do moskvy až 3 500 000 ľudí! Je to zároveň aj rekord zapísaný v Guinessovej knihe rekordov. Jean-Michel André Jarre je francúzsky hudobník a skladateľ. Je považovaný za jedného z priekopníkov elektronickej hudby a tiež inovátora pre jeho veľkolepé koncerty na voľnom priestranstve, obsahujúce laserové show a ohňostroje, miešanie hudby s architektúrou a prostredím. Pozrite si zábery ako z Paríźa, tak aj z Moskvy! :) 

Poznáte všetkých uvedených intepretov? Ja som napríklad Jean Michela-Pierra nepoznal. Myslíte si že sa dá takýto koncert vôbec užiť? Čo sa týka elektroniky, človek si zatancuje takmer hocikde, no myslíte že napríklad tú Metallicu by ste si užili keby stojíte kilometer od pódia? Tak ako tak, je to veľkolepé! :) 

zdroj: wikipedia