Vydanie potenciálneho hitu si chalani dobre načasovali. Jarná skladba Beh nie je až takou novinkou, pretože bola zložená takmer pred štyrmi rokmi. Na tvorbe skladby sa podieľali dvaja členovia z HEXu: Martin „Fefe“ Žúži a Peter „Ďuďo“ Dudák. Prečo sa ju rozhodli zverejniť až teraz a zvlášť pre oslavu maratónu? Viacerí členovia sa tomuto športu aktívne venujú a keď ich organizátori bratislavského maratónu oslovili, aby pieseň bola ladená do moderného country štýlu, HEXáci sa zhodli, že je načase, aby skladbu Beh vypustili von. Pri nahrávaní piesne si kapela HEX zavolala na pomoc spriatelenú skupinu Polemic. Dychové nástroje nahrávali členovia Petko, Pepe a Ľubo. K spomínanej skladbe sa plánuje natočiť aj videoklip, ktorý by sa mal držať posolstva textu. Zatiaľ si môžete pozrieť textové video.

Pokiaľ budeš zdieľať skladbu Beh z oficiálnej stránky kapely HEX na Facebooku, môžeš vyhrať podpísanú knižku a 2CD Všetko najlepšie, tričko a ďalšie darčeky!

Pohodovú novinku s nádychom country zahrali HEXáci prvý krát naživo 2. mája na Bratislavskom majálese. HEX nemajú núdzu o koncertné vystúpenia. Keďže sa blíži letná festivalová sezóna, kapela bude vystupovať na Topfeste a na Žákovic Open.

zdroj: music-zone facebook