Manžér oslovil členov kapely Simply Red s tým, že by bolo vhodné uskutočniť turné k oslave 30. výročia od vydania ich debutu Picture Book. Speváka Micka Hucknalla to nakoplo k tomu, aby začal skladať nové piesne. Inšpiráciou bola pre neho rodina. Hucknall, ktorý sa preslávil aj výrokom, že spal s tisíckou žien, si teraz užíva šťastie pri manželke Gabrielle Wesberry a ich 7-ročnej dcére Romy. Rodinná harmónia ho motivovala k tomu, aby komponoval nové skladby. Zrazu zistil, že má už dostatok materiálu, aby mohol vydať album. Novinka Big Love prichádza na pulty predajní 1. júna. Bude to v poradí už jedenásty album Simply Red. Poslednú štúdiovku vydalo zoskupenie v roku 2007 pod názvom Stay.
12 skladieb na novinke je rýdzim autorstvom Micka Hucknalla, ktoré produkoval Andy Wright. Big Love obsahuje aj singel Shine On, ktorý sa vyznačuje typickým soulovým zvukom Simply Red. Vypočujte si ho.

Názov turné, ktoré Simply Red absolvuje koncom tohto roka, nemôže prekvapiť. V rámci Big Love Tour neplánuje formácia ani jednu zastávku na Slovensku. Fanúšikovia si môžu pozrieť ich živé vystúpenie vo Varšave, 24. októbra, o dva dni neskôr v Prahe alebo 27. októbra vo Viedni.

zdroj: standard wikipedia simplyred music-news