Jozef "Dodo" Kuriľák je nám predovšetkým známy ako moderátor. Fanúšikovia jazzovej hudby ho poznajú ako speváka, ktorý spieva s orchestrom Hot Serenaders už viac ako 13 rokov. Nedávno sa rozhodol predviesť poslucháčom ako sólo spevák. Pomáhal mu pri tom frontman IMT Smile Ivan Tásler. S ním nahral skladbu I'll Dance At Your Wedding, ktorú mal v repertoári aj Frank Sinatra. Kuriľák pracoval na piesni aj s celou kapelou IMT Smile a saxafonistom a klarinetisom Pavlom Hoďom. Skladba I´ll Dance At Your Wedding vznikla v roku 1948. Čo hovoríte na tento retro hit v podaní nášho moderátora?

Klip k piesni I´ll Dance At Your Wedding sa točil v Las Vegas. Ako vyplýva z názvu, text je o svadbe. Kuriľák v ňom účinkuje s kamarátkou Michaelou, ktorá hrá jeho nevestu. Keďže k svadobnému obradu zvyčajne predchádzajú aj zásnuby, dvojica ich fiktívne predviedla na palube lietadla špeciálne pre účely videoklipu. Ostatní cestujúci tomu uverili a „budúcim manželom“ gratulovali. Kuriľák sa nechal počuť, že to bola najbláznivejšia vec v jeho živote. Na produkovaní klipu I´ll Dance At Your Wedding sa podieľal Ivan Tásler s manželkou Annou.

Plodná dvojica Tásler-Kuriľák vyprodukovala skladbu Ja sa neviem nikdy hnevať. Ste na ňu zvedaví? Vypočujte si ju na soundcloud.

Jozef Kuriľák má vrelý vzťah k hudbe, ktorý pestuje od detstva. Prešiel si viacerými hudobnými žánrami. V dospelosti sa začal sústrediť sa hudbu 20., 30. i 40. rokov, ku ktorej ho pritiahli čierno-biele filmy pre pamätníkov. Tomuto štýlu zostal verný a plánuje v ňom pokračovať aj naďalej. Priznáva, že do rangu sa mu môžu dostať aj mladšie hity, stále však budú ladené do jazzu. 

zdroj: gregi.net facebook