Malý pán žije pokojným životom vo svojom domčeku. V sne o tajomnom dome nájde to, čo mu chýba. Vydá sa za Prázdnou hlavou, aby mu poradila, kde ten dom nájde. Tu začína cesta, ktorá je miestami zábavná, miestami nebezpečná aj strašidelná. Počas nej stretne množstvo pomocníkov, ale aj nepriateľov, ktorí sa mu snažia stanovený cieľ prekaziť. Ako to už v rozprávkach býva, všetko dobre dopadne. To, čo Malý pán hľadal mal celý čas pri sebe. Aj vy ste zvedaví, čo to je?

Námet filmu Malý pán vznikol na motívy knihy Velká cesta Malého pána (2008) od Lenky Uhlířové, ktorú k napísaniu inšpirovali fotografie Jiřího Stacha. Spracovanie využíva klasické bábkové podanie, ktoré je zasadené do reálneho prostredia lesa. Malý pán sa začal natáčať na jar minulého roka v lesnom prostredí juhočeského kraja a v ateliéroch na Slovensku. Snímka určená všetkým vekovým kategóriám prináša aj klasické prvky umenia, ktoré je v dnešnej dobe vytláčané animáciou. Výnimočnosťou na Malom pánovi je výtvarné spracovanie, ktoré vytvoril František Antonín Skála, syn slávneho sochára Františka Skály. Jeho bábky rozhýbe známy súbor Buchty a loutky, ktorý patrí k divadelnej špičke nielen v Čechách, ale aj v zahraničí.
V slovenskom dabingu prepožičali hlas bábkam herci: Robert Roth, Táňa Puhofová, Richard Stanke, Zuzana Kronerová, František Kovár a ďalší.

zdroj: csfd malypan alik.idnes facebook