"Potápanie v jaskyni Tulum, Mexico" Potápač skúma jaskyňu Tulum v Mexiku. Mayovia verili, že tieto prírodné studne obýval boh dažďa Chaak.

 

"Festival úrody ryže, Káthmandú" Žena z komunity Newar v sprievode počas Yomari Punhe, festivalu oslavujúceho úrodu ryže. Táto komunita Newar sú pravdepodobne potomkovia pôvodných obyvateľov údolia Káthmandú a aj hovoria iným jazykom ako ich ostatní nepálski susedia.

 

"Ostrov Vancouver, Britská Kolumbia" Dažďové pralesy na ostrove Vancouver, ktorý sa nachádza v Tichom oceáne a je súčasťou provincie Britská Kolumbia. Horúčavu však nečakajte, priemerná ročná teplota je tu 10°C a za rok tu spadne najmenej 10 stôp dažďa.

 

"Wei Sang festival, Čína" Jazda na koni cez Hongyuan County v provincii S'-čchuan v Číne. Tibeťania hádžu do vzduchu papiere s modlitbami. Tento duchovný festival sa koná zvyčajne v máji alebo júni a Tibeťania si prajú šťastie lepšie pastierske sezóny.

 

"Lastovičie hniezdo, Ukrajina" Neogotický hrad s názvom Lastovičie hniezdo sa vypína 130 stôp nad Čiernym morom blízko Jalty na juhu Ukrajiny. Postaviť ho dal nemecký šľachtic v roku 1912 a dnes je populárnou turistickou destináciou.

 

"Katedrála svätého Štefana, Viedeň" Túto katedrálu vo Viedni každým rokom navštívi viac ako tri milióny turistov. Nachádza sa v srdci mesta a jej pôvod sa datuje do 12.storočia. Návštevníci môžu tiež vystúpiť na vrchol veže a vychutnať si panoramatický pohľad na Viedeň, či zísť do pivníc katedrály a dozvedieť sa niečo o histórii tejto budovy.

 

"Vík í Mýrdal, Island" Robustné útesy s výhľadom na naozaj malú dedinku Vík í Mýrdal na najjužnejšom cípe Islandu. Na tomto mieste sa nachádza čierny piesok, ktorého farba pochádza z čadiča.

 

"Caffè Florian, Benátky" Slávna benátska kaviareň Caffe Florian situovaná na hlavnom námestí Piazza San Marco. Naozaj krásne a romantické miestečko hlavne pre zamilované páry, ktoré je tam už takmer 300 rokov, presne od roku 1720 s nezmenaným, historickým interiérom.

 

"Kengury v Novom Južnom Walese, Austrália" Veľká a malá kengura v austrálskom národnom parku Sturt v severozápadnej časti Nového Južného Walesu. Tieto červené klokany môžu byť aj viac ako 180cm vysoké a vážiť 145kg.

 

"Motýle v Bolívii" Trepot motýlích krídel vypĺňa priestory rezervácie Tucavaca Valley v provincii Chiquitos.

 

"Tet oslava, Vietnam" Tet (Tet Nguyen Dan) je vietnamský lunárny Nový rok a Vianoce v jednom. Vietnamec píše pomocou kaligrafie správy o šťastí, radosti a bezpečí, ktoré budú vymeňané na týždenných oslavách lunárneho Nového roka vo Vietname.

 

"Champs-Élysées, Paríž" Jedna z najznámejších nákupných ulíc na svete.

 

"Banaue, Filipíny" Dažďový prales v Banaue, v časti provincie Ifugao na Filipínach. Ifugao je najviac známe svojimi ryžovými terasami, ktorých pôvod sa datuje pred viac ako 2000 rokmi a ich prevýšenie je tisícky mestrov.

 

"Vo vnútri Vatikánu" Mníška nachádza pokojné chvíle v Bazilike svätého Petra vo Vatikáne. Táto bazilika bola postavená nad hrobom apoštola Petra a je centrom rímskeho katolicizmu.

 

"Ghat Festival, Líbya" Skupina Murzuq spieva pieseň počas festivalu kultúry a cestovného ruchu Ghat v Lýbii.

 

"Stanice metra Rådhuset, Štokholm" Dramaticky osvetlená Stanice metra Rådhuset, ktorá pripomína útroby sopky. Táto stanica je jednou z niekoľkých v Štokholme, ktoré majú odhalené skalné podlažie a ich organická architektúra je takto využitá.

 

 

Tak čo, ktoré z týchto miest túžite navštíviť?                                                                                                                                                       

Titulná fotka: "Mesto, Londýn"                                                                                                        

 

                                                                                                                                      

 

 

 

Zdroje: http://www.nationalgeographic.com/