Trvalo 15 rokov kým režisér Filip Renč nahromadil finančné prostriedky na natáčanie filmu Hodina pokušení. Kapitál sa momentálne pohybuje vo výške 80 miliónov korún.
Dej filmu bude zachytávať život českej herečky Lídy Baarovej a zachytí obdobie pred vojnou i jej koniec. Baarovú stvárni slovenská herečka Táňa Pauhofová, ktorá nás úspešne reprezentuje aj na medzinárodnom poli. O jej kvalitách niet pochýb a dôvodom, prečo ju českí filmári obsadzujú do svojich filmov je ten, že pri češtine nie je počuť jej slovenský prízvuk.

Táňa Pauhofová si kvôli úlohe Lídy Baarovej musela prefarbiť vlasy.

Baarová mala blízky vzťah s ríšskym protektorom Josephom Gobblesom, ktorý sa takmer kvôli nej rozviedol. V Hodine pokušení ho bude hrať Karel Markovics, ktorý nám je známy ako roztržitý komisár Stocki zo seriálu Komisár Rex. Z toho istého seriálu poznáme aj Gedeona Burkharda, ktorý v českej snímke stvárni Baarovej ďalšieho partnera Gustava Fröhlicha.

Nemecký herec Karel Markovics (vpravo) stvárni Josepha Gobbelsa.

V Hodine pokušení uvidíme ďalej hercov: Pavel Kříž, Klára Issová, Simona Stašová, Martin Huba, Anna Fialová alebo Zdenka Fialová. Natáčanie bude prebiehať okrem Českej republiky aj v Nemecku a Poľsku. Prvé zábery sa natočili už pred veľkonočnými sviatkami. Premiéra Hodiny pokušení je stanovená na budúci rok.

V úlohe Hitlera sa predstaví Pavel Kříž. Čo myslíte, sadne mu táto rola?

zdroj: style.hnonline lidovky super