Sobík

Stačia vám len sedmové karty a papier na ktorý napíšete čo jednotlivé karty znamenajú v tomto poradí:
A - pijú všetci _ to je snáď jasné

K - kategórie  _ sú názvy čohokoľvek čo si hráč určí napr. značky áut, farby, povolania pri ktorých môžeme legálne rezať do ľudí....kreativite sa medze nekladú. Ako náhle jedenému dôjdu slová pije

Q – lakeť _ (pripíšeme pri kartu bodku) pri tejto karte je bodka pretože si ju hráč necháva a využije ju keď sám uzná za vhodné. A to spôsobom vyloženia jedného lakťa na stôl, ktorý počas hry neskladá a čaká pokiaľ si to všetci ostatní všimnú. Hra stále pokračuje, ľudia ťahajú karty a pijú. Ako náhle ostane posledný človek bez lakťa na stole, niekto mu oznámi, že je slepý a dotyčný pije. Ten kto si to neuvedomí a položí lakeť mimovoľne na stôl bez danej karty pije tresnú.

J - pravidlo _ kto si vytiahne túto kartu vytvorí len jedno pravidlo, ktoré musí každý kto pije najskôr vykonať a až potom si vypiť. Ak to popletie, zabudne alebo spraví zle, pije dva krát. Samozrejme pije dokedy pravidlo pred tým neukáže správne. Pravidiel môže byť postupom času kľudne viac napr. si musíš čapnúť po čele so slovami „ja som ale debil“, zakričať von oknom „vrátničke to dneska je*e“ a tľapnúť človeka po pravej ruke po zadku. Všetko v správnom poradí. Ak nie, hráč si vypije a musí to zopakovať po čom si znova musí vypiť. Poprípade sa dá hocijaké jedno pravidlo zrušiť.

10 – sob _ hlavná disciplína večera. Kto si vytiahne túto kartu priloží si palce na obe strany hlavy a znázorní soba. Osoby najbližšie sediace na ľavo a pravo zdvihnú len jednu ruku, ktorá je bližšie k sobovi. Hra sa môže začať. Sob znenazdajky rýchlo zloží jednu ruku kedy hráč po strane zloženej ruky, ruku zloží tiež zatiaľ čo rovnako rýchlo musia reagovať aj hráči po strane nezloženej ruky. Ten bližšie k nemu zdvihne aj druhú ruku čím sa stáva sobom. Ten pri ňom zdvihne ruku bližšie k nemu a urobí paroh ako to je vysvetlené na začiatku. Sob má právo aj ukázať na kohokoľvek v kruhu a zakričať na neho „si Sob“. Vtedy musia reagovať všetci traja, sob zdvihnúť ruku a vedľa neho sediaci spoluhráči zdvihnúť ruky k nemu. Takto sa pokračuje, kým sa niekto nepomýli. Väčšinou sa niekto pomýli hneď pri druhom kole a musí piť.

 

9- nepriama otázka _ (s bodkou) tiež karta, ktorú si hráč necháva ako dlho chce. Táto otázka je skutočne nepriama pretože sa nepýtate nikoho nič konkrétne. Jednoducho sa začnete obzerať okolo s otázkou ktorá vám príde vhod. „Hej, nevidel niekto môj mobil?“ spýtate sa pričom dobre viete (alebo už ani neviete) kde by sa mohol nachádzať. Ten kto mu odpovie alebo mu ho podá pije, pretože odpovedal na otázku na ktorú ste cielene chceli minúť svoju kartu.

8- prst _ (taktiež bodka) funguje rovnako ako lakeť

7 – ukáž kto pije 3x _ to je tiež dúfam jasné

Odporúčam piť 0.2dcl pretože sa pri tomto jeden ľahko strieska.

 

 

Hádaj na čo myslím

Veľmi jednoduchá hra. Zoberiete liter domáceho a kompletne ho rozlejete do pohárikov. Rozdáte rovnaký počet pohárikov ale dolejete ich vodou. Zamiešate ich, voňať sa nemôže. Posadáte si ako sa podarí, určíte si poradie a prvého rozprávača sa začnú pýtať. Môže odpovedať len „áno“ alebo „nie“. Ak ten kto háda položí otázku na ktorú je odpoveď áno, pije rozprávač. Ak rozprávač povie „nie“ hádač pije. Väčšinou sa hrá na náhodný príbeh kedy sa všetky uhádnuté veci napíšu na papier a spoja sa do jednej veľkej voloviny.

 

Čiapka

Ďalšia v poradí z jednoduchých hier. Dáte na roh televízora hocijaký druh čiapky a hneď ako bude mať niekto v zábere danú čiapku na hlave pijete.

 

A na záver pre odvážlivcov:

Čie pozadie sa skrýva v diere na záclone.

Traja odídu za „oponu“ nad ktorou sú zavesené čísla od 1 po 3. Keď hrdinovia za plentou ukážu čo majú, ostatní píšu na papier pod čísla mená aktérov v zákulisí. Kto uhádne pije. Samozrejme dá sa to praktikovať aj s inými časťami tela. Napríklad ruka vy zvrhlíci! :)            Na zdravie!