Vstupu do siene slávy bude predchádzať rockový týždeň od 11. 4. do 18.4. Bude plný akcii a koncertov pre verejnosť. Tento krát to ale bude o niečo výnimočnejšie, pretože Rock'n'rollová sieň slávy oslavuje 30. výročie od svojho vzniku.

Paul McCartney uvedie do siene slávy svojho kolegu z The Beatles, Ringa Starra, ktorý získa aj Cenu za hudobnú výnimočnosť. Ďalší, ktorý prekročia prah rock'n'rollovej siene budú Bill Whithers, Lou Reed, Paul Butterfield Blues Band, Green Day, Stevie Ray Vaughan, „5“ Royales a napokon Joan Jett s jej kapelou Blackhearts. Rockerku uvedie do siene Miley Cyrus, obe interpretky sa vzájomne obdivujú.

Všetci uvedení umelci vstupujúci do Rock'n'rollovej siene slávy splnili jedno z kritérií, že vydali debutový album minimálne pred 25 rokmi. O tom, koho do nej uvedú, rozhoduje viac ako 700 ľudí z hudobného priemyslu.

Rock'n'rollová sieň slávy je zároveň aj múzeom. Je určená na to, aby sa zachovávala história najznámejších a najvplyvnejších umelcov, producentov a iných dôležitých osobností, ktoré vo veľkom vplývajú na hudobný priemysel. Rock'n'rollová sieň slávy a múzeum je dejiskom množstva verejných programov, vrátané koncertov, rozhovorov, prednášok, premietania filmov a podobných udalostí, ktoré zachytávajú príbeh veľkej kapitoly zvanej rock and roll.

zdroj: rockhall wikipedia