Predčasné pochovávanie

Áno, aj článok o tomto sa dá nájsť na Wikipedii. Rovnako ako všetky z nasledujúceho zoznamu. O čom tento článok je, sa vysvetľuje už v názve a teda o pochovávaní zaživa. Keď si uvedomíte ako často sa to kedysi (a občas ešte aj v dnešnej dobe) stávalo, je to celkom strašidelné.

 

Tarrare

Tento článok je o francúzskom vojakovi, ktorý žil v 18.storočí. Na jedno posedenie bol schopný skonzumovať toľko jedla ako 15 ľudí dokopy.

 

Scaphism

Toto nepreložiteľné pomenovanie a teda Scaphism je celkom nechutná metóda mučenia. Odsúdený je vyslaný na more uviazaný medzi dvoma loďkami. Jeho telo je natreté mliekom a medom, čo priláka rôzny hmyz a vtáctvo. Obeť je teda odsúdená na zožratie zaživa.

 

Osoba v tieni

Každá kultúra po celom svete má akúsi svoju vlastnú verziu tejto "tieňovej osoby" vo svojej mytológii. Avšak každá jedna verzia, v tej či onej forme, o týchto nočných návštevníkoch je univerzálne o strachu.

 

Vraždy v Hinterkaifeck

Podivné zvuky v podkroví, ktoré nakoniec viedli k vyvraždeniu celej rodiny na tomto statku. Táto zvláštna vražda sa stala v Nemecku a došlo k nej pred zhruba sto rokmi a jej okolnosti stále nie sú vyriešené.

 

 Cotardov syndróm

Tento ojedinelý syndróm spôsobuje, že postihnutý jedinec si myslí, že je mŕtvy alebo vôbec neexistuje. Newyorčania to nazývajú "jazda metrom". Aj o tomto sa dá čítať na Wikipedii.

 

Ak Vás článok zaujal, môžete sa tešiť aj na pokračovanie.

 

 

Zdroje: wikipedia, viralnova