Ťažko pracujúci majiteľ malej firmy Dan Trunkman sa vyberie do Európy spolu so svojimi dvoma asistentmi, aby uzatvorili najvýhodnejší obchod ich života. To, čo sa spočiatku zdá ako pracovná rutina vyústi v každom smere na niečo nepredstaviteľné a neočakávané.

Unfinished Business je americká komédia, ktorú režíroval Ken Scott a scenár napísal Steven Conrad. Vo filme účinkujú Vince Vaughn, Tom Wilkinson, Dave Franco, Sienna Miller, Nick Frost a James Marsden.
Snímka získala nelichotivé recenzie, ktorých styčným bodom bolo, že Unfinished Business nie je dostatočne zábavný, napriek tomu, že má byť komédiou a Scottovu réžiu označili ako zlú.
Ktovie, ako film zapôsobí na slovenského diváka. Len tak zo zvedavosti by ste mohli navštíviť kino a pozrieť si prepadák 7. mája, ktorý zatiaľ nestihol pokryť náklady na film v hodnote 35 miliónov dolárov.

Zaujímavosti:
1. Film bol pôvodné pomenovaný ako Business Trip
2. Tom Wilkinson účinkoval v trileri Good People (2014) so starším bratom Davea Franca, Jamesom Francom.
3. Filmový plagát Unfinished Business vznikol ako pocta k filmu Ďakujeme, že fajčíte (2005).
4. Hoci sa časť príbehu odohrávajúca v Amerike má situovať do miest Portland a Saint Luis, všetky scény sú natáčané v Bostone, ktorý vo filme vôbec nie je spomenutý.


zdroj:imdb wikipedia cinematicshadows