Pri príležitosti jubilea vydáva legendárna slovenská kapela nový album, na ktorý momentálne nahráva piesne. Nový materiál by mal obsahovať 13 skladieb a pre Metalindu to bude už 16. album. Uzrieť svetlo sveta by mal v septembri. Gitarista Peter Sámel sľubuje, že hudobne sa vracajú na začiatky existencie kapely. Albumy Metalinda (1990), Za všetky prachy (1991) a Svetlo na druhom brehu (1992) fanúšikovia označujú za najlepšie. Je nutné poznamenať, že Metalinda s nimi zažila najväčšiu slávu. Veď na nich nájdeme hity ako Zaľúbená žaba, Ján Amos Džínový, či Slnko nevychádzaj. Vtedy ešte skupina účinkovala so spevákom Paľom Drapákom, ktorý odišiel po vydaní ôsmeho albumu s názvom Zavesení v prievane (2000). Metalinda v súčasnosti chystá aj dvadsať koncertov od mája a vo vystupovaní budú pokračovať aj cez letné prázdniny v Slovenskej i Českej republike.

Slovenská kapela Metalinda vznikla v Bratislave v roku 1983. Zoskupenie niekoľko krát menilo zostavu, ktorú teraz tvoria Peter Sámel (gitara, vokály), Fero Gašparík (basgitara), Peter Kollar (bicie) a Jaro Mojžiš (vokály).

zdroj: https://www.facebook.com/OfficialMetaLinda http://ghgumman.blogg.se/2015/march/interview-with-metalinda.html http://www.metalinda.sk/