Začiatok fínskej formácie sa dátuje do roku 1996. Ani táto populárna kapela sa nevyhla zmenám v zostave. Aktuálnych členov tvoria dôverne známi hudobníci: klávesák Tuomas Holopainen, basgitarista a vokalista Marco Hietala, gitarista Emppu Vuorinen a bubeník Jukka Nevalainen. Skupinu v roku 2013 doplnili: speváčka Floor Jansen a multiinštrumentalista Troy Donockley. .

PROBLÉMY SO SPÁNKOM
Zdravotné problémy neobchádzajú ani hviezdy. Bubeník Jukka Nevalainen, ktorý v Nightwish pôsobí takmer od začiatku, musel prenechať nahrávanie nového materiálu svojmu priateľovi Kaiovi Hahtovi z kapely Wintersun. Dôvodom je už niekoľko rokov pretrvávajúca nespavosť. Či sa objaví na turné, ktoré začne v apríli tohto roka, zatiaľ nevedno.

 

Formácia menila post speváčky už po tretí krát. Floor Jansen si vie bravúrne poradiť aj so starými skladbami, ktoré naspievali jej predchodkyne – Tarja Turunen a Anette Olzon.

 

 

 

ENDLESS FORMS MOST BEAUTIFUL
V poradí ôsmy album tradične vychádza aj v inštrumentálnej a orchestrálnej podobe. Bude obsahovať 11 skladieb:

01. Shudder Before The Beautiful
02. Weak Fantasy
03. Élan
04. Yours Is An Empty Hope
05. Our Decades In the Sun
06. My Walden
07. Endless Forms Most Beautiful
08. Edema Ruh
09. Alpenglow
10. The Eyes Of Sharbat Gula
11. The Greatest Show On Earth

Kapela definuje nový materiál na oficiálnych stránkach výrokom Charlesa Darwina z jeho známej knihy Pôvod druhov. Týmto šalamúnskym výrokom nechávajú fanúšikov v napätí.
Široké spektrum hlasového prejavu Floor budeme počuť prvý krát na albume Nightwish. Z toho, či naozaj obstojí, sú už teraz priaznivci v napätí. Prekvapením bude Floorin hrdelný vokál, tzv. growling.

 

Nightwish sa prvý krát vo svojej histórii stal šesťčlenným zoskupením od roku 2013

 

NOVÝ SINGEL ÉLAN UZRIE SVETLO SVETA UŽ VO FEBRUÁRI

Élan bude obsahovať štyri stopy: albumovú, rádiovú a alternatívu verziu singlu. Tiež tu bude sprístupnená bonusová skladba, ktorá sa nedostala na album s názvom Sagan. Singel uzrie svetlo sveta 13. februára. Vtedy bude vypustený do sveta aj videoklip, kde uvidíme účinkovať známych fínskych hercov.

 

Detailne navrhnutý cover na album

 

PREDPREDAJ ALBUMU
Už teraz máte jedinečnú možnosť si na oficiálnych stránkach kapely alebo ich vydavateľstva objednať darčekové predmety s coverom ich nového albumu. Tiež si môžete vopred rezervovať ich zatiaľ nezverejnený singel Élan a album Endless Forms Most Beautiful buď v CD verzii alebo vo forme digi pack, ktoré obsahuje aj inštrumentálnu podobu skladieb.

ZVEREJNENÝ ALBUM NA YOUTUBE?
Von už prenikli vraj údajné nahrávky z albumu. Nedajte sa zmiasť. Na kanáli youtube sa jedná o pop rockové pesničky neznámej kapely vydávajúcej sa za Nightwish. Fanúšíkovia sú zmätení a pobúrení. Z kuloárov prenikli informácie, že sa jedná o hudobne najtvrdší album z celej diskografie, preto je nemožné, aby sa pod hlavičkou zoskupenia prezentovali jemné melódie.

 

Oficiálny trailer

 

obrázky: http://www.nuclearblast.com/en/music/band/news/details/3523158.70948.nightwish-sign-with-nuclear-blast-ent.html

www.reflectionsofdarkness.com

bravewords.com