Podzemný dom Garryho Nevilla

Tento prvý dom zo zoznamu by sa dal opísať ako krásny, funkčný a fascinujúci. Navrhnutý bol spoločnosťou Make Architects a jeho rozloha je takmer 750 metrov štvorcových. Ako môžme na obrázku vidieť, je v tvare kvetu a ďalej je navrhnutý tak, aby spotreboval čo najmenšie množstvo energií.

 

Jaskynný dom

 Tento apartmánový dom toho už veľa "preskákal". Pôvodne slúžil ako baňa a neskôr ako miesto pre koncerty. V súčasnoti disponuje všetkým, čo človek potrebuje mať doma a slúži ako unikátny apartmánový dom.

 

Švajčiarsky podzemný dom

Tento dom vo Švajčiarskej dedine stojí nad všetkými ostatnými, čo sa tu nachádzajú a je akýmsi ich "duchovným otcom" architektov. Tento nádherný dom inteligentne eliminuje potrebu chladenia v lete a vykurovania v zime.

 

Dom "Sedum"

Tento dom sa nachádza v pieskovom kopci na ostrove Norflok, ktorý sa nechádza v Tichom eceáne medzi Austráliou, Novým Zélandom a Novou Kaledóniou. Vyžaruje akýsi futuristický dizajn a jeho obývacie izby na prvom poschodí sú pokryté drevenou kapucňou, ktorá slúži ako tepelná izolácia. Základy domu tvoria kamienky.

 

"Skryté Švajčiarske domy" od Vetsch Architektur

Kto by odolal týmto úžasným, tajomným bytom, ktoré Vás zavedú priamo do rozprávkovej ríše divov? Tieto domy od Vetsch Architektur boli navrhnuté tak, aby nepodliehali a boli odolné voči vetru, dažďu, mrazu a podobným prírodným výkyvom.

 

Malator podzemný eko dom

Malator je moderný podzemný dom v Druidstone (VB) a je označovaný ako "plán pre budúcnosť vo Waleskom bývaní". Okrem toho si vyslúžil prezývku "Teletubbies dom", vyplývajúcu z jeho dizajnu.

 

Moderný podzemný dom od KWK Promes

Tieto podzemné domy od spoločnosti KWK Promes sú vyrábané vo futuristickom duchu a ponúkajú dokonalú interakciu vonkajšieho prírodného prostredia a interiéru domu.

 

Ako sa Vám páči takýto nápad? Vedeli by ste si predstaviť v takom dome bývať? :)

 

 

Zdroje: hometone