1. Exorcist (Vyháňač diabla), bol prvý hororový film, ktorý bol nominovaný na Oscara za najlepší film.

2. V horore - Osvietenie je červená farba takmer v každom zábere.

3.  Pri natáčaní Vreskota, režisér Wes Craven nedovolil hercom stretnúť sa s "maniakom", s ktorým vo filme hrali desivú hru. Režisér predpokladal, že ich výkony budú realistickejšie, ak nebudú vedieť s kým naozaj hovoria. 

4. V horore Candyman mal herec Tony Todd v jednom zábere v ústach živé včely. 

5. Psycho vychádza z reálneho príbehu sériového vraha Eda Geina. Jeho životopis sa stal inšpiráciou aj pre tvorcov ďalších filmov, napríklad Texaský masaker motorovou pílou či Mlčanie jahniat.

 

 

6. Pri natáčaní úvodnej scény, v horore Nezvratný osud 2, museli herci jazdiť na horskej dráhe až 26 krát. 

7. Krv použitá vo filme Noc oživených mŕtvol bola v skutočnosti čokoládový sirup.

8. Film Halloween sa mal pôvodne volať Opatrovaľka vrážd.

9. Ikonickú scénu v sprche z filmu Psycho, ktorá trvá iba tri minúty, nakrúcali viac ako týždeň a použili 77 rôznych záberov.

10. Eddie Murphy mal hrať  v Candyman.

 

 

11. Celé meno bábiky Chucky z hororu Detská hra je Charles Lee Ray. Tvorcovia ju pomenovali po trojici vrahov, Charlesovi Mansonovi, Lee Harvey Oswaldovi a Jamesovi Earlovi Rayovi.

12. Rozpočet na horor Halloween bol taký nízky, že herci museli scény nakrúcať vo vlastných šatách. Mike Myers mal na tvári obyčajnú masku natretú bielou farbou.

13. The Carrie, kde hrali teenegeri, v skutočnosti ani jeden z hercov teeneger nebol. 

14. Pôvodne, keď Regan (Linda Blair), zvracia na otca Karrasa (Jason Miller), vo Vyháňači diabla, zvratky ho mali zasiahnúť do hrude, ale trubka bola zle nastavená, preto skončili na jeho tvári a jeho výraz bol o to skutočnejší. 

15. Zvratky použité vo Vyháňači diabla sú z hrachovej polievky.

 

 

16.  Saw bol natočený za 18 dní a nie sú v ňom žiadne vonkajšie zábery, pretože si to produkcia nemohla dovoliť. 

17. Film V moci diabla bol inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa odohrali v Nemecku. Išlo o nemeckú študentku z katolíckej rodiny,  Anneliese Michel, ktorú údajne dohnal k smrti diabol.

18. Z Kruhu bolo vystrihnutých mnoho scén. Vražda Samary bola pôvodne oveľa dlhšia a desivejšia.

19.  Film Osvietenie  a scéna s obrovským množstvom krvi, ktorá sa valí cez dvere, sa natáčala v priebehu celého jedného roka. Režisér Stanley Kubrick s ňou totiž nikdy nebol spokojný. Ďalším zaujímavým faktom k filmu je, že v tej dobe 7 ročný predstaviteľ Jackovho syna Danny Lloyd vôbec nevedel, že natáča horor.

20.  Zvuk Votrelca, ktorý sa rodí vyliezaním z hrudníku, je vlastne mixom detského plaču, prasačieho kvíkania a syčania zmije.

 

 

Zdroje:  http://uk.eonline.com/