54-ročný herec je pracovne veľmi vyťažený.  Nedávno sme vám priniesli informáciu, že pokračuje v natáčaní nových dielov kultového seriálu Akty X s kolegyňou Gillian Anderson. Posledné mesiace natáčal diely seriálu Aquarius a len pár týždňov dozadu vydal svoj knižný debut Holy Cow: A Modern-Day Dairy Tale. Najnovšie prenikla von správa, že sa vydal na spevácku dráhu. Duchovny uviedol, že sen sa mu premenil na skutočnosť. Prezradil, že na gitare sa začal učiť hrať len pred pár rokmi a prvá skladba, ktorú sa učil hrať bola od The Flaming Lips s názvom Yoshimi Battles the Pink Robots. Hudobníkov pre svoju sólo dráhu zlanáril z kapely Weather. Debutový materiál nesie názov Hell or Highwater a bude obsahovať dvanásť skladieb. Vychádza 12. mája. Približne v tom čase by sa malo odštartovať vysielanie spomínaného seriálu Aquarius. Krátku ukážku z jeho muzikantského nadania si môžete vypočuť práve teraz. Čo poviete, nie je Duchovny lepší herec ako spevák?

David William Duchovny sa narodil 7. augusta 1960. Najviac si ho pamätáme ako agenta Foxa Muldera zo seriálu Akty X. Neskôr sa objavil v seriáli Californication v úlohe drogovo závislého sukničkára Hanka. Obe roly mu priniesli ocenenie Zlatý Glóbus. Zahral si aj vo viacerých filmoch, napríklad Zoolander (2001), Beethoven (1992), Spálené spomienky (2007) alebo Kalifornia (1993).

zdroj: http://www.independent.ie/entertainment/music/music-news/watch-x-files-star-david-duchovny-singing-another-year-from-upcoming-debut-album-31111230.html http://en.wikipedia.org/wiki/David_Duchovny http://news.yahoo.com/agent-mulder-sings-david-duchovny-release-album-may-172314693.html