Mladému programátorovi Calebovi sa vyskytne úžasná príležitosť. Vyhrá týždenný pobyt strávený s geniálnym expertom na technológie Nathanom. Ubytovaní budú v osamotenom dome v horách. Nathan chce, aby Caleb strávil čas testovaním umelej inteligencie u ženského humanoida menom Ava. Nechá sa programátor zlákať príťažlivým ženským androidom alebo si zachová svoju profesionalitu? Caleb zisťuje, že Nathan mu o testovaní príťažlivého ženského robota zďaleka nepovedal všetko. 

Ex Machina je britský sci-fi triler. Pre Alexa Garlanda, ktorý napísal scenár je to aj režisérsky debut. Vo filme účinkujú Domnhnall Gleeson, Alicia Vikander a Oscar Isaac. Na soundtracku k filmu sa podieľali Ben Salisbury a Geoff Barrow, ktorý už v minulosti spolupracovali s Garlandom na snímke Dredd. Prostredie filmu Ex Machina sa natáčalo v hoteli v Nórsku.
Filmová premiéra na plátnach našich kín pripadá na 30. apríl.

Zaujímavosti:
1. Mená troch hlavných postáv vo filme sú odvodené od biblických mien. Ava je forma mena Evy, prvej ženy. Nathan bol prorok a Caleb bol špión, ktorého poslal Mojžiš preskúmať novú zem.
2. Na úlohu ženského humanoida sa zvažovala Felicity Jones.
3. Domnhall Gleeson a Alicia Vikander sa spolu objavili vo filme Anna Karenina.

zdroj: http://www.imdb.com/title/tt0470752/trivia?ref_=tt_trv_trv28film%29 
http://en.wikipedia.org/wiki/Ex_Machina_%28film%29