Nekríž oči, lebo ti tak zostanú!

Toto sme ako malí počuli snáď všetci. Samozrejme nie je to pravda, niekto sa nemusí báť, že keď zaškúli očami, tak by mu tak aj zostali.

 

Zažni si, lebo si pokazíš oči.

V skutočnosti čítanie v tme oči nekazí. Veď kedysi ľudia čítali len pri mesačnom svetle. Oči sa prispôsobia a "prepnú" sa na režim čítania v tme.

 

Musíš jesť veľa mrkvy, aby si mal zdravé oči.

Neustále hryzkanie mrkvy Vám lepší zrak nezaručí. Je síce dobrý zdrojom vitamínu A, ktorý je celkovo prospešný pre zdravie, priamo so zrakom však nemá nič spoločné. Odborníci ako hlavnú zeleninu dôležitú pre zdravé oči odporúčajú tmavozelenú listovú zeleninu.

 

Nie, že prehltneš tú žuvačku, lebo ti zalepí črevá!

Ak by ste si namiesto obeda dali sedem balíčkov žuvačiek a aj ich prehltli, určite by Vám to mohlo spôsobiť komplikácie. Avšak pri bežnom užívaní a občasnom prehltnutí nikomu nič nehrozí. Tráviace šťavy v žalúdku si s ňou hravo poradia a potom ju svaly v tráviacom trakte začnú posúvať smerom nadol ;). Takže nie, nebudeme ju tráviť sedem rokov.

 

Miláčik dnes nie, bolí ma hlava. Daj si studenú sprchu...

Studená sprcha v skutočnosti neutlmí libido. Len spôsobí šok, na chvíľu rozptýli a ešte viac preberie.

 

Tikajú mi biologické hodiny...

A nielen ženám tikajú. Aj napriek tomu, že muži sú po celý život plodní, šanca sa na splodenie potomstva vekom klesá.

 

Zastrihneme končeky a potom Ti vlasy rýchlejšie narastú.

Ďalší nepravdivý mýtus. Zastrihnutie končekov rýchlosť rastu vlasov nijako neovplyvní..

 

Opaľovanie v soláriu je škodlivé, počkaj si radšej na slnko..

Tento mýtus je nepravda tak z polovice. Opaľovanie v soláriu je škodlivé, ale ani prílišné vystavovanie sa slnečným lúčom a nadmerné opaľovanie nie je zdravé. Alebo jednoducho povedané - všetkého veľa škodí. Do určitej miery a so správnou starostlivosťou nemusí byť škodlivá ani jedna forma opaľovania.

 

 

Zdroje: viralnova