Na albume Pozemskí astronauti spolupracovali Košičania s Vladom „Randym“ Gnepom a o finálny zvuk sa postaral Vlado Meller, ktorý pracoval s celosvetovo rešpektovanými hviezdami, napr. Metallica alebo Linkin Park.
Novinka bude obsahovať deväť piesní, pričom štyri z nich sú už poslucháčom známe: Keď skončí táto noc, Bdiem či spím, Možno a najnovšia V nás. Predtým ako Nocadeň zverejní oficiálny videoklip k poslednému menovanému singlu, pripravila koncom minulého roka alternatívnu lahôdku. Natočili štyri videá k skladbe V nás a v každom z nich figuruje jeden člen, ktorý si vybral pasáž zo skladby, ktorá mu je srdcu najbližšia.
Kapela si dala na skladbách záležať a dosýta uspokojí sluchovody fanúšikov. Na grafickom dizajne bookletu k albumu si Nocadeň rovnako potrpí ako na tvorbe piesní. Najnovšie sa na titulnej strane nového materiálu Pozemskí astronauti objavila spevákova dcéra Nina.

Kapela Nocadeň vznikla koncom roka 1997. Členmi sú Rasťo Kopina (spev) Róbert Kopina (gitara), Boris Mihálik (basgitara) a Peter Gufrovič (bicie). Na konte majú štúdiové albumy Nocadeň (2000), Slová už nevravia nič (2001), Katarzia (2003), Nestrieľajte do labutí (2006), a Ikony (2008).
Zaujímavosťou je, že vrátane úspechu v Slovenskej a Českej republike, žnú úspech aj v Poľsku.

zdroj: http://bandzone.cz/nocaden?at=info http://nocaden.sk http://music-zone.eu/novy-album-nocaden-drzitel-grammy-aj-spevakova-dcera/