Hasma (Čína)

Možno to nevyzerá až tak zle a možno by ste si aj "ďobli". Ale ochutnali by ste aj keby ste vedeli, čo to v skutočnosti je? Táto "pochúťka" je totiž zo sušeného tukového tkaniva žiab. Mňamka.

 

Natto (Japonsko)

Natto vyzerá trochu ako hlien avšak v skutočnosti ide len o kvasené sójové bôby. Pokrm sa podáva tradične po ryži a je známy pre svoju silnú vôňu, slizkú štruktúru a výraznú chuť.

 

Casu Marzu (Taliansko)

Casu marzu (zhnitý syr) je druh syra vyrábaný na Sardínii. Zvláštny je tým, že je zámerne infikovaný larvami. Podáva sa vo vysokom štádiu rozkladu spolu so živými larvami.

 

Surstromming (Škandinávia)

Tento pokrm je do značnej miery jednoducho zhnitá ryba. Každá plechovka tohto jedla sa fermentuje šesť mesiacov predtým, ako sa podáva - ryba hnije vo veľkom množstve soli. Konzumuje sa zvyčajne len vonku kvôli silnému smradu tejto pochúťky.

 

Kiviak (Grónsko)

Toto tradičné jedlo pozostáva z asi 500 kusov malých morských vtákov "nadievaných" v koži z nejakého mŕtveho zvieraťa. Táto koža sa zašije a uloží sa na sedem mesiacov pod skalu. Počas tejto doby vtáky vo vnútri skvasia a keď príde zima je to pripravené na konzumáciu. Dobrú chuť.

 

Balut (Ázia)

U nás jeme vajíčka, ktoré neboli oplodnené, v Ázii majú na to však iný názor. Tu jedia oplodnené vajíčka s plodom..

 

Shoiokara (Japonsko)

Ďalšia mňamka na zozname. Rybacie vnútornosti hnijúce v silnom soľnom náleve. Proces ich tvorby je od zabitia a vyčistenia ryby - k vnútornostiam sa nejakú dobu pridávajú rôzne soľné nálevy až kým to nie je ... hotové ... (poriadne zhnité).

 

Tisícročné vajíčko (Čína)

Tieto vajíčka zrejú v popole, čaji, soli a hasenom vápne tri mesiace. Potom zmenia farbu a majú prenikavú chuť podobnú modrému syru. "Vôňa" takejto pochúťky sa čoskoro rozšíri do celej miestnosti - silný zápach čpavku vháňa slzy do očí. Tento pokrm vraj patrí ku gastronomickým špecialitám.

 

 

Dali by ste si niečo? ;) Ak Vás článok zaujal, môžete sa tešiť na pokračovanie.

 

 

Zdroje: viralnova, wikipedia