Naša Zem, príroda aj celkovo svet okolo nás je úžasný a inšpiratívny. V bežnom živote si to však človek málokedy všimne. Vychutnejte si preto výber záberov, na ktorých je zachytený iba jeden, dychberúci moment. (Titulná fotka - Sova dlhochvostá alebo sova uralská, Estónsko).

     

  "Na hojdačke" Zachytené fotografom Francescom Mingorance v rámci jeho série "Opice Maroka".

 

  "Kamenné umenie" Náhorná plošina v oblasti Tassili n'Ajjer v Alžírsku.

 

  "Invázia Napoleona" Ryba vo vodách Austrálie s latinským názvom cheilinus undulatus, známa aj ako Napoleonova ryba.

 

  "Diabolský výjav" Účastníci slnovratnej slávnosti "Correfoc" (Beh s ohňom) v španielskom Katalánsku.

 

  "Nahnevané tulipány" Na festivale tulipánov vo Washingtone, ktorý sa koná každý rok v apríli. Týmto tulipánom ich krásu poškodil dážď.

 

  "Polia staroby" Ako symbol rytmu života, formované po generácie tvarovaním a zavlažovaním. Čína, provincia Yunnan.

 

  "Dva odlišné životy" Náhodný moment zachytený počas cestovania Istanbulom. Fotograf Merve Ates tento pre neho inšpirujúci moment opísal pár vetami: "Chapec napravo sedel vedľa mňa. Ja som počúval škriekanie čajok, vdychoval vôňu mora, odfotil zopár záberov, ale stále som čakal na nejaký zaujímavý moment, keď som zrazu zbadal odraz v okne. Vyzeralo to akoby muž a chlapec sedeli vedľa seba. V skutočnosti si starý muž čítal Korán, zatiaľ čo chlapec mal ustaraný výraz v tvári (možno kvôli jeho budúcnosti - kto vie?). Dva odlišné životy, spolu v jednom obraze."

 

 

  "Bonne Bay drift" Medúza v krištáľovo čistej vode zálivu Bonne Bay v Kanade.

 

  "Námestie" Fotograf Jeff Oftedahl, ktorý sa zúčastnil prehliadky Pchjongjangu v Severnej Kórei zachytil túto fotku z vrholu pamätníka s výhľadom na Kim Il-sung Square.

 

  "Laguna Colorada" Vizuálne potešenie - vrstvy a farby - na fotke Lagúny Colorado z Bolívie. Túto fotku dokonale dolaďujú detaily v podobe vlniek na vode a roztrúsených plameniakov.

 

  "Študovňa" Áno, presne takto vyzerá hala študovne čínskej národnej knižnice.

 

  "Čas očakávania a krásy" Nevesta oblečená v žiarivo oranžovej kurte akoby zamrznutá v lúčoch svetla. Dháka, Bangladéš.

   

  "Podmorský skvost" Skôr by ste uverili, že sa pozeráte na na povrch vulkanickej krajiny ako morskej hviezdice, že? (A zopár jedincom to bude pripomínať možno ešte všeličo iné:)) Jej textúra a farby sú úžasné.

 

  "Volavky za letu" Strašidelne rozmazané volavky za letu nad zvyškom kŕdľa vytvárajú doslova étericky krásnu scenériu.

 

  "Sprievod záhad" Dve oddychujúce ženy počas Veľkonočnej procesie v Sicílskom meste Trapani.

 

  "V oblakoch" Golden Gate Bridge, San Francisco.

 

  "K šťastiu stačí trochu slniečka" Na záver milý a spokojný biely kôň. Kto by sa takto netváril, keď mu v zime zasvieti do tváre kúsok slnka.

  

Dúfam, že ste si prvú časť výberu najlepších fotiek National Geography užili. Budeme sa vám ich snažiť prinášať pravidelne, či už výber z tých naj alebo s určitou tématikou.

 

 

Zdroj: http://www.nationalgeographic.com/