Historická tetralógia spod pera legendárneho Shakespeara V kruhu koruny pokračuje v súčasnosti natáčaním druhej časti s podtitulom Vojna ruží. Nadväzuje na prvú časť odvysielanú v roku 2012. Dominic Cook je známy ako divadelný režisér, filmová réžia tejto snímky je pre neho debutom. Do pokračovania filmu s podtitulom Vojna ruží sú obsadení najlepší britskí a írski herci. Okrem Cumberbatcha sa vo filme predstaví Judi Dench, Tom Sturridge, Sophie Okonedo alebo Hugh Boneville. Premiéra snímky je plánovaná na budúci rok.

Pozostatky panovníka Richarda III sa našli v roku 2012, čo je až 527 rokov po jeho smrti. Posledný z rodu Plantagenetovcov zahynul v boji. Až pred pár dňami boli jeho telesné pozostatky pochované v leicesterskej katedrále. Určite je to skvelý marketingový ťah pre film V kruhu koruny. Na slávnostnom obrade vystúpil aj panovníkov vzdialený bratranec Benedict Cumberbatch.
Stále sa špekuluje o tom, akú mal panovník Richard III. povahu. Zlé jazyky kritizujú Shakesparove stvárnenie Richarda III. ako krvilačného panovníka, v skutočnosti bol vraj rázny a nevyhýbal sa ani zločinu, pokiaľ to bolo považované za jeho prospech. Týmto sa ale nelíšil od ostatných panovníkov svojej doby. Uvidíme ako ho vykreslia filmári. 

zdroj: time theguardian hollowcrownfans