Holly Johnson prenesie slovenské publikum späť do éry 80tych rokov. Zaznejú najväčšie hity formácie Frankie Goes To Hollywood. Na skladby Relax, The Power of Love alebo Two Tribes si môžete zaspomínať vo videoklipoch pod článkom. Určite to ale bude lepšie naživo. Po prvý krát ich pre Slovákov zahrá Johnson 27. augusta v bratislavskej Starej Tržnici. Nevynechá ani svoju najnovšiu tvorbu. Koncert bude spomienkou na tridsiate výročie vzniku legendárnej formácie Frankie Goes To Hollywood.

Nezvyčajný názov formácie vysvetlil frontman Holly Johnson. V 80tych rokoch sa v magazíne The New Yorker objavil titulok Frankie Goes Hollywood, ktorý hovoril o Frankovi Sinatrovi. Zoskupenie hudobníkov, ktorý boli ovplyvnení aj britskou punkovou vlnou koncom 70tych rokov, sa sformovali do skupiny, ktorá výrazne zasiahla popovú scénu najmä v polovici 80tych rokov.
Zažili masový úspech a na to im stačili dva albumy: Welcome to the Pleasuredome (1984) a Liverpool (1986).

Holly Johnson pôsobil v kapele Big in Japan ako basgitarista. Skupinu Frankie Goes to Hollywood opustil koncom 80tych rokov a vydal sa na sólo dráhu. Na konte má albumy Blast (1989), Hallelujah (1989), Dreams That Money Can´t Buy (1991), Soulstream (1999) a Europa (2014).

zdroj: http://www.hollyjohnson.com/ http://en.wikipedia.org/wiki/Frankie_Goes_to_Hollywood http://www.telegraph.co.uk/culture/11381077/Its-HOW-long-since-Frankie-Goes-To-Hollywood-topped-the-charts.html