Nikto nemôže uprieť fakt, že táto doba je presexualizovaná. Sporo odeté telá, najmä ženskej polovice ľudstva vídame v rôznych druhoch reklám, či v umení. Čierno biele animácie nahého ženského tela si vybrala do textového videoklipu Dead Inside aj britská kapela Muse. Dead inside je úvodnou skladbou siedmej štúdiovky kapely s názvom Drones, ktorá vychádza v lete.
Na margo najnovšieho singla sa vyjadril frontman Matthew Bellamy, ktorý je v Muse hlavným skladateľom a textárom: „ Dead Inside je miestom, kde začína príbeh albumu, kde protagonista stráca svoju nádej a stáva sa mŕtvym vo svojom vnútri.“
Muse sú známi aj svojimi prepracovanými textami a nezriedka čerpajú inšpiráciu z literárnej predlohy. Na margo najnovšieho materiálu sa frontman vyjadril, že nosnou myšlienkou je moderné zobrazenie toho, čo všetko obnáša, keď človek stráca empatiu

Kapela Muse funguje od roku 1994. Muse spájajú viacero hudobných žánrov vo svojej tvorbe vrátane space rock, progresívneho rocku, alternatívneho rocku, hardrocku, symfonického rocku a elektroniky.
Na konte majú šesť štúdiových albumov: Showbiz (1999), Origin of Symmetry (2001), Absolution (2003), Black Holes and Revelations (2006) The Resistance (2009) a The 2nd Low (2012).

zdroj: http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/music/news/muse-frontman-matt-bellamy-on-drones-a-modern-metaphor-for-what-it-is-to-lose-empathy-10131985.html http://en.wikipedia.org/wiki/Muse_%28band%29 http://www.stltoday.com/entertainment/music/british-band-muse-comes-down-from-its-pedestal/article_8c47a3c8-7f16-5981-ad31-abf9da884eb6.html http://www.queenonline.com/en/news-archive/muse-best-band-ever-queen/.