1. Couchsurfing 

Bezplatný portál, kde nájdete ľudí z celého sveta, ktorí ponúkajú svoj "gauč" či celú izbu. Očakáva sa, že aj vy im ponúknete príbytok a pozvete ich k sebe, ale nie je to pravidlo. Poväčšine tento spôsob preferujú mladí ľudia. Na osobných profiloch môžte vidieť recenzie od couchsurferov s ich hodnotením spokojnosti či fotky bytu, ktorí ponúkajú. Hostia častokrát pomáhajú aj pri spoznávaní mesta a radia, čo sa oplatí vidieť. Všetko je zadarmo.

https://www.couchsurfing.com/

2. Airbnb

Novinka, o ktorej možno ešte nevie toľko ľudí, sa stala okamžitým hitom pre náročných i nenáročných cestovateľov. Ľudia po celom svete prenajímajú svoje domy či byty pri mori aj v centrách veľkých miest za rozumné ceny. Byť v cudzine a pritom sa cítiť ako doma - to je airbnb. Ubytovanie ponúkajú už od jednej noci. Na stránke môžte neobmedzene komunikovať. Ak sa pre niečo rozhodnete, platíte online plnú čiastku - avšak odíde vám z účtu až potom, čo hostitelia potvrdia, že v tom čase naozaj môžte prísť. Plus, ak máte aj vy nejakú nehnuteľnosť a ponúknete ju ostatným, Airbnb vám vráti 17 eur z vášho prvého pobytu.

https://www.airbnb.cz/

3. Nízkonákladové letecké spoločnosti

Nebojte sa letieť Ryanairom, či EasyJetom - tieto spoločnosti ponúkajú lacnejšie letenky, avšak nie na úkor bezpečnosti. Bezpečnostné pravidlá platia pre všetky letecké spoločnosti rovnaké. Taktiež piloti všetkých leteckých spoločností musia mať rovnaké vzdelanie, takže nie je sa čoho báť.

http://www.ryanair.com/ 

http://www.easyjet.com/

4. Zlavové poukážky

Na Slovensku dobre rozbehnutý trend nájdete na viacerých webových stránkach. Ponúkajú sa tu poväčšine výhodné jednodňové zájazdy do zahraničia, víkendové wellness pobyty v slovenských kúpeľných mestách či veľkomestách ako Praha alebo Krakov. 

https://www.zlavadna.sk/cestovanie

https://www.zlavomat.sk/cestovanie?page=1

 

 

obrazky lowkayhwa.com,tumblr.com