Myslím, že pre veľa ludí dlho očakávaný sen. Kapely Zoči Voči a Iné Kafé na jednom pódiu a čo lepšie, na spoločnom turné, čo sa týka československej časti a spolu s nimi českí punkáči Rybičky 48. Kapely Iné Kafe a Zoči Voči vydali nové albumy s názvom Nevhodný typ od Ine Kafe  a Audioheroin od Zoči Voči ( recenzia ). Albumy sú veľmi odlišné a osobité. Na jednej strane mix akustických gitár s elektronickou hudbou a na druhej takzvaný „návrat“ k tvrdému Iné Kafe z čias Bez udania dôvodu, ktorý som mimochodom osobne nepostrehol, ale o tom potom.

Vrátme sa k spomínanemu turné. Kapely dodajú nevhodným typom dávku audioheroinu celkovo v 16 mestách našich malebných krajín a „Kafáči“ prinesú show ďalším 8 mestám našich susedov do Poľska a Ukrajiny, našim slovanským bratom do Srbska a objavia sa dokonca aj v kráľovskej Británii či Írsku. Z domácej časti sa konkrétne najbližšie jedná o mestá Žilina v ktorom turné začalo a to 16.1, ďalej Trenčín, kde nás poctili návštevou 17.1. Ďalej kapela Ine Kafé navštívy našich Ukrajinských susedov a to konkrétne v meste Ľvov 23.1 a v hlavnom meste našich východných susedov Kyjev a to 24.1.2015.

Ďalej kapely navštívia mestá:

Brno ( 28.1. )

Ostrava ( 29.1. )

Nitra ( 31.1. )

Praha ( 5.2. )

Warszava ( 6.2. ) PL

Gdans ( 7.2. ) PL

Zlín ( 13.2. )

B.Bystrica ( 14.2. )

Košice ( 20.2. )

Poprad ( 21.2. )

Dublin ( 27.2. )

 

 

Myslím si, že ľudia sa môžu tešiť na poriadnu show. Ja osobne som mal možnosť vidieť obe kapely naživo, či už to bolo v klube alebo na festivale. Čo sa týka klubu, umňa vyhráva Zoči Voči , a čo sa týka festivalov, vyhrávajú taktiež. Na duhej strane, Iné Kafé majú taktiež znamenitú a osobitú show a vedia rozprúdiť poriadnu zábavu. Pri jednom z koncertov Ine Kafe som zažil tzv. „wall of death“  takže je sa načo tešiť z oboch strán. Takže na záver by som skonštatoval, že navštíviť jeden z koncertov týchto kapiel, nebudú zbytočne vyhodené peniaze, ani zbytočná cesta. Určite sa môžete tešiť na poriadnu show od oboch interpretov plnej ich najväčších hitov. Takže hor sa za zábavou a hudbou ! 

 

Počúvnite si ukážku od každej kapely.