Kamaráti už od 10 rokov - Thierry Blancpain a Pieter Pelgrims zo Švajčiarska, sa rozhodli založiť projekt s názvom Complaint Restraint February. 28 dní bez akéhokoľvek nadávania na hlúposti. Skúsili to už v roku 2013 a kedže s apotom cítili šťastnejší, zopakovali to aj v roku 2014, kedy sa k nim pridali už aj ich priatelia. V roku 2015 založili web pre verejnosť, kde sa mohol každý záujemca zaregistrovať na tento experiment. Nakoniec sa prihlásilo 1750 ľudí.

Blancpain približuje jeho pohľad na vec: " Ide o to, prestať sa sťažovať na malé veci, na ktorých v skutočnosti nezáleží. Dážď, dieťa plačúce v reštaurácii, autobus, ktprý sme zmeškali... to su veci, ktoré treba brať s nadhľadom. Ak máme jedlo, domov, rodinu a priateľov...nemali by sme byť šťastní?

Ďalej hovorí, že počas tohto experimentu sa staneme šťastnejší a nie len to. Začneme si na ľuďoch okolo nás všímať ich negatívne postoje a reakcie a zistíme, kto nás robí v skutočnosti nešťastnými.

A nakoniec majú pre vás už len 1 odkaz: "Ak to chcete skúsiť, môžte. Môžte sa prestať sťažovať hneď teraz a mať krajší apríl, máj alebo jún."

Tak čo vy na to?

 

http://elpais.com/elpais/2015/03/18/icon/1426674571_023860.html