Ubehlo 30 rokov od poslednej tretej časti Šialeného Maxa. O pokračovaní sa hovorilo už okolo roku 2000, kedy mal účinkovať v štvrtom diely Mel Gibson, známy z predchádzajúcich častí. V novom diely s názvom Šialený Max: Zbesilá jazda, tak bude účinkovať v hlavnej úlohe Tom Hardy. Po jeho boku sa predstaví Charlize Theron, ktorá sa kvôli natáčaniu dala ostrihať na krátko. Ďalej sa predstaví Zoë Kravitz, Nicholas Hoult alebo Josh Helman. Uvidíme, ako nové herecké obsadenie príjmu skalní fanúšikovia legendárnej série.
Na filme Šialený Max: Zbesilá cesta sa podieľal George Miller, ktorý ho režíroval, produkoval a napísal scenár. Na plátnach našich kín ho budete mať možnosť vidieť 14. mája.

Aké zaujímavosti sprevádzajú tento postapokalyptický akčný trhák?

1. Tom Hardy musel kvôli úlohe Maxa stratiť na váhe 10 až 15 kilogramov.

2. Vizáž Maxa bol ovplyvnený vzhľadom postavy menom Eli, ktorého stvárnil Denzel Washington v postkatastrofickej snímke Kniha prežitia.

3. Film sa mal natáčať už v roku 2003 v Namíbii, ale kvôli konfliktom bolo natáčanie zrušené. Pauza vo filmovaní trvala až do roku 2009. Vo štvrtom pokračovaní uvidíme zábery z africkej krajiny.


zdroje: http://en.wikipedia.org/wiki/Mad_Max:_Fury_Road http://www.csfd.cz/film/267974-sileny-max-zbesila-cesta/zajimavosti/?type=film