Výberovka Roxette s názvom XXX The 30 Biggest Hits  obsahuje 30 hitoviek, ktoré sa zmestili na 2 CD. Existenciu dua ohrozil nádor na mozgu speváčky, ktorá si musela dať desať ročnú pauzu. Zdá sa, že v súčasnosti je Marie Fredriksson na tom lepšie, pretože Roxette absolvujú celosvetové turné. Zastávku v Európe budú mať v Budapešti 19. mája. O dva dni neskôr zahrajú v Prahe. V júni zahrajú vo Varšave a v Ostrave.

Predtým, ako sa Per Gessle a Marie Fredriksson dali dokopy, boli uznávanými umelcami vo svojom rodisku. Fungovali vo svojich sólo projektoch. Švédske pop rockové duo Roxette vzniklo v roku 1986. Vydali debut Pearls of Passion. Úspech prišiel až koncom 80tych rokov, keď vydali prelomový album Look Sharp. Treťou štúdiovkou Joyride (1991) dosiahli podobne enormný úspech ako s tým predchádzajúcim. Obsahovala pecky ako The Look, Listen to Your Heart, It Must Have Been Love alebo Joyride. Na konte majú viac vydaných kompilácii ako radových albumov. Je nutné poznamenať, že štúdiovky vydané po novom miléniu kvalitou značne pokrivkávajú.
Summa summarum Roxette dosiahli najväčší úspech koncom na prelome 80tych a 90tych rokov. Na ktoré ich hity si ešte pamätáte?

Skladba It Must Have Been Love sa objavila na soundtracku k filmu Pretty Woman s Juliou Roberts a Richardom Gereom.


Skladba sa objavila na albume Room Service (2001).zdroj: http://www.songkick.com/artists/173225-roxette/calendar http://en.wikipedia.org/wiki/Roxette http://www.metallurg.ru/press/club-news/324652/