Mnoho pozorovateľov predpokladá zánik Internetu Explorer (IE), aj napriek tomu, že je to staršia technológia, spoločnosť nemá inú možnosť - musí ju rozvíjať ďalej. (Aj keď najradšej by ju zrušila)

Cez niekoľko verzií, Internet Explorer stále drží najväčší podiel na trhu, než ktorýkoľvek iný prehliadač, podľa NetMarketshare. Väčšina ľudí používa Internet Explorer 11 (22%) a IE 8 (19%). Keď pripočítame ďalších 8% pre IE 9 a 5,5% pre IE 10,  dostaneme podiel na viac ako 50% pre prehliadač Microsoft, nepočítajúc staršie verzie. Niektorí zostali určite prekvapení aký vysoký podiel používa práve IE. 

Chrome, naopak, má menej ako 20% podielu na trhu v celej jeho verzie. 

Keď si uvedomíme, že milióny ľudí používa IE tak práve preto ho Microsoft nemôže len tak ,,zabiť". Podaktorí ho dokonca milujú. 

 

Súčasný Internet Explorer, verzia 11, je pravdepodobne menej atraktívna ako Google Chrome. Využíva menšie, stlačené fonty s množstom ostrých hrán. Chýba vynikajúci autentizačný systém spoločnosti Google, ktorý Vám umožní prihlásenie do prehliadača Chrome na ľubovoľnom prehliadači a ktorý si pamätá všetky Vaše nastavenia (ako vaše tlačiarne, rozšírenie a históriu prehliadača).

 

Na druhej strane ponúka mnoho rovnakých vlastností ako Chrome, vrátane odtrhávacých kariet, automatického dokončovania a vyhľadávania v adresnom riadku, podporu rozšírenia prehliadača a obnovu stratených kariet. 

 

 

V podstate, Internet Explorer je slušný prehliadač, no možno pre niektorých nesympatický. Ako je to s Vami? 

 

 

Zdroje: www.mashable.com