1. Spoznaj sa a maj sa rada. Čím viac vieš, čo chceš a kto si, tým menej ťa rozhodia ľudia a veci okolo teba.

2. Vyberaj si priateľov a ľudí, s ktorými tráviš čas veľmi pozorne. To sú ľudia, ktorí ťa ovplyvňujú oveľa viac , ako si uvedomuješ. Môžu ťa inšpirovať a podporovať, ale taktiež ťa môžu stiahnuť do negatívneho prúdu ich myšlienok a starostí.

3. Chlapi nie sú stred vesmíru. Venuj sa sebe a svojim cieľom a láska príde, keď budeš pripravená, nie vtedy keď po nej budeš zúfalo túžiť.

4. Neprokrastinuj. Hodiny strávené doma pri počítači refreshovaním facebooku ti do života nič nedajú - jedine zlý pocit. 

5. V hĺbke srdca vieš, čo chceš. Nasleduj svoje sny a nevzdávaj sa ich, inak budeš nešťastná.

6. Nepremýšlaj toľko nad tým, čo si urobila zle alebo čo si neurobila. To sú veci, ktoré už nezmeníš. Skús urobiť dnes to, za čo budeš zajtra na seba pyšná.

7. Buď vďačná za tie najmenšie veci. Nič nie je samozrejmé.

8. Názory ostatných nie sú dôležité. Hlavne ak si ani nedajú námahu ťa spoznať. Choď svojou cestou, rob veci, ktoré chceš robiť, nerob veci len preto, aby si na niekoho zapôsobila.

9. Miluj koho chceš, ale ak sa rozhodnú odísť, nechaj ich. To je ich rozhodnutie, nie tvoja chyba.

10. Cestuj, cestuj, cestuj a spoznávaj. Nepotrebuješ na to milióny a nemusíš ani chodiť ďaleko. Stačí sa vybrať na výlet na Slovensku. Získaš tak mnoho životných skúseností a nezabudnuteľných zážitkov.

 

 

zdroj obrázkov:tumblr.com