Konečne tento rok to však už vyzerá, že sa dočkajú. Špekulácie fanúšikov o tom, že kapela nahráva nové pesničky podporila aj fotka basáka Roberta Trujilla z nahrávacieho štúdia.

Podľa vyjadrenia bubeníka kapely Larsa Ulricha budú ich novinky energické, rýchle a šialené. A čo sa týka producenta, kapela zotrvala s legendárnym Rickom Rubinom.

Rick Rubin:

Bubeník sa tiež vyjadril, že nový album bude asi viac menej znieť ako voľné pokračovanie ich posledného albumu Death Magnetic, ktorý ale nezaobišiel bez kritiky. Každopádne členovia kapely podľa ich slov, píšu, skladajú a nahrávajú v plnom prúde a termín vydania albumu podľa predbežných odhadov padá na 15.september tohto roku. Uvidíme teda, či sa dočkáme v poradí desiateho albumu. Zatiaľ môžme ponúknuť ukážku z poslednej vydanej dosky:

Metallica je heavy/trash metalová kapela pôvodom z USA, ktorá pôsobí už od roku 1981. Jej aktuálnymi členmi sú bubeník Lars Ulrich, spevák a frontman skupiny James Hetfield, gitarista Kirk Hammett a basgitarista Robert Trujillo. Počas svojho pôsobenia stihli vydať zatiaľ celkovo 9 albumov, prvý v roku 1983 pod názvom Kill 'Em All. Celkovo za najvýznamnejší metalový album považujú niektorí kritici ich dielo Master of Puppets (1986), ale asi najväčší úspech Metallica zaznamenala s albumom rovnomenného názvu Metallica vydanom v roku 1991.

Vypočujte si jednu z najznámejších rockových balád:

 

Zdroje: http://www.metalinjection.net/upcoming-releases/are-metallica-finally-writing-their-new-album-already

http://www.thebloggieman.com/2014/10/metallicas-10th-album-slated-2015-release.html

http://sk.wikipedia.org/wiki/Metallica#Diskografia