Niekedy sa dlhoročným umelcom stáva, že hity, ktoré hrajú desaťročia nedokážu viac precítiť. Veď skúste si predstaviť, že by ste jednu skladbu hrávali stovky až tisícky krát. Mnohých z nás by chytila podobná kríza. Presne toto sa stalo Sinéad O´Connor. Írska umelkyňa odmieta spievať Nothing Compares 2 U na koncertoch, pretože už pri nej nevie precítiť emócie, ktoré by mala do nej vložiť. Keby ju spievala nasilu, pripadalo by jej to ako podvádzanie poslucháčov. Úprimné vyznanie napísala speváčka na svoj profil sociálnej siete.
Hit Nothing Compares 2 U pôvodne zložil Prince pre jeden zo svojich projektov s názvom The Family. Singel získal popularitu až potom, čo ho naspievala Sinéad v roku 1990. Ten nájdeme aj na jej druhej štúdiovkeI Do Not Want What I Haven't Got. Videoklip k skladbe bol úspešný aj na MTV. Textová náplň vyjadruje pocity o túžbe odvrhnutého milenca.

Kontroverzná speváčka je známa svojim antikatolíckym postojom. Nahlas vyjadrila svoj odmietavé stanovisko voči náboženstvu. Otvorene sa vyjadruje o právach žien, vojnách alebo zneužívaní detí.

Na konte má 10 albumov: The Lion and the Cobra (1987), I Do Not Want What I Haven´t Got (1992), Am I Not Your Girl? (1992), Universal Mother (1994), Faith and Courage (2000), Sean-Nós Nug (2002), Throw Down Your Arms (2005), Theology (2007), How About I Be Me (And You Be You)? (2012) a I´m Not Bossy, I´m the Boss (2014). 

zdroje: http://en.wikipedia.org/wiki/Sin%C3%A9ad_O%27Connor http://www.theguardian.com/music/2015/mar/17/sinead-o-conor-cease-singing-nothing-compares-2u-live