Divergencia
Pamätáte si ešte na dej prvý dielu?
Príbeh nás zavedie do budúcnosti, kde sú ľudia rozdelení do piatich frakcii podľa svojich kladných vlastností. Každá má iné hodnoty, spolu vytvárajú harmóniu. Hlavná hrdinka Tris do žiadnej z charakteristík nezapadá a ukáže sa, že je divergentná. To pre ňu znamená, že má talent pre viacej frakcii. Systém sa postaví proti nej a z Tris sa stáva štvaná zver. Kto sa odlišuje, značí hrozbu a tú je treba zlikvidovať.

Rezistencia
Vrátane Tris je aj Štvorka štvanou zverou. Nikde nie je kľud a bezpečie. Vodkyňa sekcii ich neúnavne prenasleduje, schopná ich získať za každú cenu. Tak isto lapí kohokoľvek iného, ktorý do stanoveného systémového poriadku nezapadá. Tris a Štvorka tak získajú spojencov a chystajú sa do protiútoku.
V pokračovaní opäť uvidíme známych hercov z Divergencie ako napríklad Kate Winslet, Shailene Woodley, Theo James alebo Miles Teller.

Oba diely boli sfilmované podľa literárnej predlohy. Napísala ich Veronica Rothová. Keďže sa jedná o trilógiu, tak oprávnene môžeme očakávať sfilmovanie poslednej časti. To je však hudba ďalekej budúcnosti. 

zdroj: http://www.csfd.cz http://nclife.info/tag/the+divergent+series:+insurgent+%282015%29+pictures,+trailer+...