"Keď som mal 5 rokov v škole sa ma spýtali, čím chcem byť, keď vyrastiem. Odpovedal som "šťastný", na čo mi povedali, že som nepochopil zadaniu. Ja som im povedal, že oni nepochopili život."

John Lennon

1.Buďte šťastní už len preto, že ste

Častokrát berieme náš život ako samozrejmosť a zabúdame, že je to dar, ktorý vôbec nie je samozrejmosťou.

2.Svet nepotrebuje viac informatikov či ekonómov, svet potrebuje viac šťastných ľudí.

Rozmýšľate či ste si zvolili tú správnu cestu? Alebo ste presvedčení, že ste si zvolili tú nesprávnu? Zmeňte to ešte dnes. Tým, že budete ostávať v práci alebo v škole, ktorá vás nebaví nepomôžete nikomu a hlavne nie sebe. Ak nebudete počúvať svoje srdce, jedného dňa sa zobudíte veľmi nešťastní.

3. Rodina a priatelia

V dnešnej modernej dobe plnej technológií často zabúdame na to, čo je naozaj dôležité. Reálne vzťahy okolo nás si mýlime so vzťahmi na internete. Okolo vás sú ľudia, pre ktorých znamenáte celý svet. Nezabúdajte na to.

4. Buďte šťastní - budete zdravší

Prieskumy ukazujú, že šťastní ľudia su zdravší, pretože majú zväčša viac pohybu a stravujú sa zdravšie. Šťastie závisí na kvalite vašich myšlienok - preto si pozorne vyberajte to, na čo myslíte. Veľakrát z vyriešiteľnej situácie spravíme bezvýchodiskový problém len v našej hlave.

5.Príroda

Byť nešťastný v prírode asi ani nejde. Príroda vám dodá potrebné sily a zároveň vás upokojí. Pozrieť si západ Slnka bez mobilu či počítaču vás zaručene urobí šťastnými.

6.Hudba

Mali ste zlý deň? Pustite si vašu obľúbenú skladbu. A kľudne aj 100x za sebou. Jednoducho robte veci, ktoré robiť chcete. 

7. Zvieratá

Každý to dobre pozná, že prísť domov k svojmu domácemu miláčikovi je jedna z najkrajších častí dňa. Nemáte doma psa či mačku? Tu je jednoduché riešenie: Vtipné videá zvierat. Na tejto facebookovej stránke nájdete tie najmilšie a najvtipnejšie videá zvieratok, ktoré vám bez pochýb zlepšia náladu. 

8. Buďte šťastní, pretože za 8 dní je jar

A na jar je všetko lepšie. 

9. Spravte samých seba šťastnými - nečakajte, že to za vás urobí niekto iný

Šťastie je viac ako len zhoda dobrých náhod. Je to hlavne osobné úsilie a robenie vecí, ktoré vás naozaj napĺňajú. Jediný, kto má moc vo vašom živote niečo zmeniť ste vy. Nečakajte na zmenu okolností a ľudí okolo vás. Zmeňte svoj postoj k nim, zmeňte svoj pohľad na svet a budete šťastnejší.

10. Veci sú len veci, dôležitá je láska

Niekto múdry raz povedal, že ak neľúbite samých seba nie ste schopní milovať druhého. Naozaj, tak ako všetko, aj láska začína od vás. Naučte sa mať radi seba a začnete mať radi aj ostatných. Láska je pohonná sila a jediná sila, na ktorej nakoniec záleží. Bez lásky sme zatrpknutí a smutní. Nakoniec je jedno aký veľký je váš dom či auto a koľko peňazí máte na účte - naše hroby budú rovnako veľké. Ostaňte skromní a šírte lásku. 

Tak čo robí šťastných vás? Ak ste si niečo odpovedali tak sa zdvihnite a choďte to urobiť. Máte na to len tento život.

 

zdroj obrázkov: dreamatico.com