Láska k hudbe a skladateľská tvorivosť sa u Faydeeho prejavovali už od trinástich rokov. Kým sa vyšvihol v hudobnom biznise na vyššie priečky, pracoval v rôznych oblastiach. Jeho devätnásty rok života sa mu stal osudným. V tom čase ho objavil Ronnie Diamon, vlastník Buckle Up Entertainment. Faydee s ním nahral singel Laugh Till You Cry, ktorý sa umiestnil na špičke rumunskej hitparády.
Vytvoril skladby pre austrálskych umelcov, Stana Walkera a The Janoskians. Skladbu Habibi (I Need Your Love) naspieval Faydee spolu so Shaggym, Mohombim a Costim. Zvučné mená sú zárukou kvality, pretože Habibi si spieva celá Amerika. Jeho singel Forget The World triumfoval v hitparádach po celom svete. Move On (C´est La Vie) hrajú aj európske rádiá. Posledný singel Who naspieval spolu s Claydeem.
V súčasnosti Faydee absolvuje turné po Európe a šťastena veru stojí na jeho strane. K našej republike bude najbližšie vystupovať v metropole Rakúska 20. marca. Do konca tohto mesiaca má naplánované zastávky v Londýne a Rumunsku. 


zdroj: http://faydeemusic.webs.com/ http://www.famousbirthdays.com/people/faydee.html http://www.hulkshare.com/cedon/faydee-love-hangover