Bratia Damián a Martin trpia vzácnou chorobou, ktorej príznaky lekári spočiatku podceňovali. Wilsonovu chorobu u nich diagnostikovali neskoro, preto rozpínanie postihnutia môže byť fatálne. Dospelým chlapcom zostáva posledná možnosť, ktorou je liečba kmeňovými bunkami. Ako sa niektorí z vás správne domnievajú, pomoc je finančne náročná a preto vznikla zbierka.

So založenými rukami nezostali ani slovenskí muzikanti. Peter Bič Projekt , raper Kali a Viktor Špak zo skupiny Cirkus spolu s producentom Petrom Pannom vyprodukovali pieseň Wanna Live. Ak predpokladáte, že skladba je výhradne v angličtine, mýlite sa! Je síce pravdou, že svetový jazyk prevláda, ale Kali zarepoval pasáž aj v rodnej reči. Wanna Live ponúka nekonečnú nádej a jej posolstvom je, aby si ľudia vzájomne pomáhali. Ako finálna tvár piesne vyzerá? Vypočujte si.
Wilsonova choroba je raritné metabolické ochorenie, ktoré je dedičné. Postihuje pečeň a centrálny nervový systém. Vrátane fyzických nepríjemností sa Wilsonova choroba môže prejavovať aj psychiatrickými príznakmi.
Damián a Martin sa s diagnózou narodili, Wilsonova choroba u nich prepukla naplno až v dospelosti. S chorobou budú bojovať do konca života, ale dajú sa zmierniť príznaky a skvalitniť život. Pokiaľ vás ich osud zaujal a chcete sa dozvedieť viac, či nebodaj pomôcť, máte možnosť tu.

zdroj: https://www.facebook.com/ChcemePomoctDamianoviAMartinovi?fref=ts https://www.ludialudom.sk/vyzvy/1955