Ríša Slnka (1987)

Prvý film Christiana Balea - Empire of the Sun (Steven Spielberg).

 

Newsies (1992)

V tomto muzikále mal Christian Bale ešte len 17 rokov a jeho herecká kariéra sa začínala.

 

Zamatová extáza (1998)

 Jedna z jemnejších Christianových premien, táto glam rocková pocta ho už znázorňuje ako dospelého muža. Ale sme radi, že éra tohto vzhľadu je už dávno za ním :).

 

Americké psycho (2000)

Aby Bale dokonale odohral rolu perfekcionistu a vraha Patricka Batemana vo filme Americké Psycho, trénoval spolu s osobným trénerom tri hodiny šesť dní v týždni.

 

Mechanik (2004)

Bale schudol kvôli tomuto filmu takmer 30kg a nie, že by to režisér od neho žiadal. Keď sa však objavil prvý krát na natáčaní, tak boli všetci aj vrátane režiséra nadšení, ako sa zhostil role. Christian Bale je v tomto jednoducho chorobný pedant. Kvôli zníženiu chute do jedla začal dokonca aj fajčiť a jeho denná strava pozostávala z kávy, vody a jablka. Isté obdobie bol až tak vychudnutý, že nezvládal náročnejšie scény, v ktorých mal napríklad behať, pretože nemal na nohách žiadne svaly.

 

Batman Začína (2005)

A sme znova pri dobre vyzerajúcom chlapovi. Baleova váha sa pri natáčaní Batmana vyšplhala až na 100kg, vrátil sa k svojím trojhodinovým tréningom. Hercova pedantnosť sa tu okrem toho prejavila aj v tom, že pri akčných scénach sa nechcel nachať zaskakovať kaskadérom a Batmanov hlas tiež nahovoril sám, vďaka čomu počas natáčania filmu prišiel 3x o hlasivky.

 

Temný úsvit (2006)

Pri tomto filme musel Bale znova trochu schudnúť, nakoľko bol požadovaný vyziabnutejší vzhľad.

 

Terminator Salvation (2009)

Ďalší film, kvôli ktorému sa Bale vymakal, aby mal dosť svalov na boj proti povstaniu robotov :).

 

Boxer (2010)

Kvôli role bývalého boxeristu Dickyho Eklunda závislého na cracku Bale znova extrémne schudol a venoval sa len behu a kardio tréningu.

 

Návrat temného rytiera (2012)

Baleovo telo sa môže extrémne meniť, ale Batmanovo nie. Herec sa znova musel vrátiť k telu Temného rytiera.

 

Out of the Furnace (2013)

 Zbohom svaly, vitajte lícne kosti. Bale bol požiadaný - znova - stratiť svoju vymakanú postavu kvôli role unaveného makača s oceľou.

 

Špinavý trik (2013)

No, Bale sa konečne mohol prežierať do sýtosti. A to do slova.. Kvôli tejto role dostával denne množstvo nezdravého jedla a to hlavne cheesburgerov. Pribral cca 20kg. No nadšená nie som.

 

Exodus (2014)

Ale našťastie prišiel Exodus a z Balea máme znova fešáka.

 

 

 

Zdroje: http://www.peoplestylewatch.com/people/stylewatch/package/article/0,,20768373_20773517,00.html